Miasteczko Zdrowia wraca do Wrocławia! Skorzystaj z darmowych badań

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Miasteczko Zdrowia to projekt skierowany do mieszkańców polskich miast, który ma na celu nagłaśnianie oraz popularyzację badań diagnostycznych.

Pierwszym miejscem, w którym pojawi się Miasteczko Zdrowia jest Wrocław. Już 28 kwietnia spotkamy się pod Centrum Handlowym Magnolia Park, gdzie każdy będzie mógł skorzystać z darmowych badań i konsultacji medycznych!

Specjaliści sprawdzą wzrok, przeprowadzą badania cytologiczne i doradzą w sprawie leków oraz właściwego odżywiania. 

- Advertisement -

Dołącz do wydarzenia, aby poznać szczegółową listę dostępnych na miejscu badań i konsultacji! Partnerem strategicznym wydarzenia jest Veritas Group. 

Wydarzenie odbywa się pod patronatem Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Czytaj: We Wrocławiu pojawią się nowe, nietypowe znaki drogowe

Całe przedsięwzięcie jest organizowane w ogólnodostępnej przestrzeni miejskiej, gdzie specjaliści różnych dziedzin medycznych przeprowadzą bezpłatne badania i konsultacje.

W ramach tego wydarzenia okuliści z placówki M-Med zbadają wzrok, a w specjalnym zaćmobusie, udostępnionym przez Ośrodek Okulistyki Klinicznej Spektrum, będzie można sprawdzić stopień zaawansowania zaćmy.

Pojawi się także specjalny cytobus Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii, gdzie po wcześniejszej rejestracji (pod nr tel. 71 36 89 647) odbędą się bezpłatne badania cytologiczne.

Dodatkowo na miejscu specjaliści udzielą porad z zakresu genetyki, hematologii, onkologii i chirurgii. W wydarzeniu udział wezmą także medycy z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza-Radeckiego przy ul. Borowskiej, którzy skonsultują wszystkich chętnych z zakresu dermatologii, okulistyki i dietetyki, a także przeprowadzą badania przesiewowe chorób otępiennych.

Na stanowisku szpitala będzie można również zbadać poziom glukozy we krwi, a także sprawdzić swoje dotychczasowe leki. Będzie można również porozmawiać z ekspertami z Dolmedu, którzy oferują pomoc medyczną dla uchodźców z Ukrainy oraz zniżki do poradni psychodietetycznej, alergologicznej oraz na badania USG piersi.

Na stanowisku Diagnostyki uzyskamy fachowe konsultacje w zakresie profilaktyki badań, a na stanowisku PZU skorzystamy z porad stomatologicznych i dietetycznych. 

Czytaj: We Wrocławiu powstanie pierwszy ośrodek leczenia otyłości

Miasteczko Zdrowia we Wrocławiu odbędzie się 28 kwietnia (czwartek) od godziny 10:00 i będzie otwarte do godziny 15:00. Oprócz badań i konsultacji wszystkie osoby otrzymają również Karty Zdrowia Fundacji Veritas upoważniające do zniżek na usługi konkretnych placówek medycznych.