Wyjątkowy, ozdobiony tysiącami lampek tramwaj znów wyruszył na ulice Poznania

0
145
Wyjątkowy tramwaj w Poznaniu. Zdjęcie: Facebook/MPK Poznań Sp. z o.o.

Od dzisiaj wyjątkowy tramwaj będzie przewozić pasażerów podróżujących linią 24, łączącą miejsca, w których odbywa się Betlejem Poznańskie.

Niezwykły, rozświetlony tramwaj, który od lat wyjeżdża na ulice Poznania z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i Betlejem Poznańskiego, także w tym roku wyjechał, by cieszyć wszystkich mieszkańców. 

Wieloma lampkami został udekorowany tramwaj Siemens Combino z numerem bocznym 513. Aby ozdobić cały tramwaj, zużyto łącznie około 1000 metrów łańcucha świetlnego, na którym jest niemal 10 000 lampek ledowych. To imponująca ilość, ale wygląda to rewelacyjnie! 

Od dzisiaj oświetlony tramwaj będzie jeździł po Poznaniu przewożąc pasażerów i prezentując świąteczny blask. Opuści dziś bramy zajezdni przy ulicy Głogowskiej około godziny 15:55, a swój pierwszy pełny kurs z pasażerami ruszy o godzinie 16:10. Tramwaj pojedzie z pętli Górczyn PKM w kierunku centrum. 

Tramwaj oznaczony numerem 24 ułatwi przemieszczanie się pomiędzy miejscami, w których odbywać się będzie „Betlejem Poznańskie”. A w tym roku Betlejem Poznańskie będzie aż w 4 różnych miejscach!

– Tradycyjne jak co roku chcemy zaprosić mieszkańców naszego miasta i turystów do odwiedzenia w najbliższych tygodniach Betlejem Poznańskiego. Już w ten piątek na pl. Wolności zainaugurujemy kolejną edycję tego wydarzenia, które w tym roku odbędzie się jeszcze w trzech innych lokalizacjach. Po raz pierwszy na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich i placu Kolegiackim, a także – po raz drugi – na rynku Łazarskim. Jak sądzę, czyni to Betlejem Poznańskie największym kiermaszem świątecznym w kraju – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – Serdecznie zachęcamy do odwiedzania jarmarków. Cieszmy się wspólnie tym przedświątecznym czasem i przygotowaniami do Bożego Narodzenia – dodał.

Trasa linii 24: GÓRCZYN PKM – Głogowska – Most Dworcowy – Królowej Jadwigi – Strzelecka – Podgórna – ALEJE MARCINKOWSKIEGO

Na linii 24 obowiązywać będzie taryfa ZTM. Kursy odbywać się będą co 60 minut.

Czytaj: W Poznaniu zapłacisz kartą lub smartfonem za bilety jednorazowe

Szczegółowy program wydarzeń dostępny jest na stronie Betlejem Poznańskiego.