Wyjątkowy, ozdobiony tysiącami lampek tramwaj znów wyruszył na ulice Poznania

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Od dzisiaj wyjątkowy tramwaj będzie przewozić pasażerów podróżujących linią 24, łączącą miejsca, w których odbywa się Betlejem Poznańskie.

Niezwykły, rozświetlony tramwaj, który od lat wyjeżdża na ulice Poznania z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i Betlejem Poznańskiego, także w tym roku wyjechał, by cieszyć wszystkich mieszkańców. 

Wieloma lampkami został udekorowany tramwaj Siemens Combino z numerem bocznym 513. Aby ozdobić cały tramwaj, zużyto łącznie około 1000 metrów łańcucha świetlnego, na którym jest niemal 10 000 lampek ledowych. To imponująca ilość, ale wygląda to rewelacyjnie! 

- Advertisement -

Od dzisiaj oświetlony tramwaj będzie jeździł po Poznaniu przewożąc pasażerów i prezentując świąteczny blask. Opuści dziś bramy zajezdni przy ulicy Głogowskiej około godziny 15:55, a swój pierwszy pełny kurs z pasażerami ruszy o godzinie 16:10. Tramwaj pojedzie z pętli Górczyn PKM w kierunku centrum. 

Tramwaj oznaczony numerem 24 ułatwi przemieszczanie się pomiędzy miejscami, w których odbywać się będzie „Betlejem Poznańskie”. A w tym roku Betlejem Poznańskie będzie aż w 4 różnych miejscach!

– Tradycyjne jak co roku chcemy zaprosić mieszkańców naszego miasta i turystów do odwiedzenia w najbliższych tygodniach Betlejem Poznańskiego. Już w ten piątek na pl. Wolności zainaugurujemy kolejną edycję tego wydarzenia, które w tym roku odbędzie się jeszcze w trzech innych lokalizacjach. Po raz pierwszy na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich i placu Kolegiackim, a także – po raz drugi – na rynku Łazarskim. Jak sądzę, czyni to Betlejem Poznańskie największym kiermaszem świątecznym w kraju – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – Serdecznie zachęcamy do odwiedzania jarmarków. Cieszmy się wspólnie tym przedświątecznym czasem i przygotowaniami do Bożego Narodzenia – dodał.

Trasa linii 24: GÓRCZYN PKM – Głogowska – Most Dworcowy – Królowej Jadwigi – Strzelecka – Podgórna – ALEJE MARCINKOWSKIEGO

Na linii 24 obowiązywać będzie taryfa ZTM. Kursy odbywać się będą co 60 minut.

Czytaj: W Poznaniu zapłacisz kartą lub smartfonem za bilety jednorazowe

Szczegółowy program wydarzeń dostępny jest na stronie Betlejem Poznańskiego.