W Poznaniu zapłacisz kartą lub smartfonem za bilety jednorazowe

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Pojazdy, w których będziesz mógł zapłacić kartą lub smartfonem za bilety jednorazowe są oznaczone specjalną naklejką.

W końcu można płacić kartą lub smartfonem za bilety jednorazowe. Pierwsze terminale do sprzedaży biletów zostały zamontowane w autobusach na terenie Poznania.

– Wystarczy na ekranie kasownika wybrać bilet, zbliżyć kartę i to jest wszystko. Dodatkowo bilet nie jest drukowany, a bilet dla kontroli biletowej jest dostępny wyłącznie w postaci wirtualnej, elektronicznej, online. Sprawdzarka kontrolerska jest w stanie po zbliżenie karty odczytać, czy dla naszej karty jest ważny bilet czy nie – mówi Jacek Sieński z Mennicy Polskiej. I dodaje, że system płatności jest całkowicie bezpieczny. Terminale zostały już zamontowane w autobusach PUK Komorniki.

- Advertisement -

– Kierowca będzie mógł zajmować się teraz wyłącznie prowadzeniem pojazdu. Wcześniej musiał zajmować się również dystrybucją biletów. Czasem powodowało to opóźnienia. Teraz to się zmieni diametralnie – mówi Andrzej Jezierski z Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Komorniki.

Na portalu internetowym możesz sprawdzić, czy masz kupiony bilet. Ważność biletu można również sprawdzić na terminalu, za pomocą którego go kupiliśmy. Finalnie, terminale pojawią się we wszystkich tramwajach i autobusach do końca marca przyszłego roku. To ułatwienie zarówno dla kierowców, jak i pasażerów.