WROśnij we WROcław – ruszają zapisy

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

To niezwykle piękny zwyczaj, gdy po narodzinach dziecka zasadzamy drzewo. We Wrocławiu to zadanie jest prostsze, niż mogłoby się wydawać – nie trzeba mieć ani kawałka ziemi, ani nawet drzewa. Właśnie ruszyły zapisy do wiosennej edycji „WROśnij we WROcław”.

Od poniedziałku, 29 marca można się zapisywać na wiosenną edycję „WROśnij we WROcław”. Najbardziej na zapisy czekały rodziny najmłodszych wrocławian. Będą oni mogli wspólnie posadzić drzewko, które uhonoruje przyjście na świat ich dziecka. 

Źródło: Twitter

Akcja skierowana jest dla dzieci urodzonych w latach 2020-2021. Ideą tego wspaniałego projektu „WROśnij we WROcław” jest sadzenie drzewek, których patronami zostają najmłodsi wrocławianie, a jednocześnie miasto się pięknie zazieleni. Co roku odbywają się dwie edycje – wiosną i jesienią. 

- Advertisement -

260 drzewek

W tym roku przygotowano do posadzenia 260 nowych drzewek. Pojawią się one w dwóch wrocławskich parkach: w parku Miejskim zwanym Górką Skarbowców oraz w parku Słonecznym na Gaju.

Zarząd Zieleni Miejskiej planuje ich sadzenie w kwietniu. Tak, jak w ubiegłym roku, z powodów bezpieczeństwa rodziny nie będą mogły wziąć udziału we wspólnym sadzeniu. Jednak, gdy tylko restrykcje pozwolą, ZZM zaprosi na spotkanie podczas, którego będzie można zapoznać się z drzewkami.

– Bardzo lubimy sadzić drzewa wspólnie z mieszkańcami. Dla nas to też jest święto, okazja do spotkania i najlepsza forma edukacji w sprawach utrzymania zieleni. Zapraszamy do uczestnictwa, choć dla bezpieczeństwa na razie całkowicie powierzamy te czynności fachowcom – mówi Jacek Mól, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Data plenerowego zapoznania z drzewkami podana zostanie w późniejszym terminie.

Czytaj: Z Wrocławia polecisz do Olsztyna!

Każde drzewo zostanie przyozdobione w specjalną szarfę, na której znajdziemy m.in. informacje, dla kogo zostało posadzone. Źródło: Twitter

Zapisy do 11 kwietnia lub wyczerpania miejsc

Wszyscy chętni, którzy chcą wziąć udział w tej akcji powinni zarejestrować się na stronie Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego poprzez formularz zgłoszeniowy. Wystarczy wybrać lokalizację oraz podać podstawowe dane. Po zakończeniu sadzenia drzewek, każdy uczestnik otrzyma mapkę z dokładną lokalizacją „swojego” drzewka.

– Podobnie jak w ubiegłym roku planujemy dla uczestników WROśnij spotkanie w plenerze. Oczywiście będzie ono zależało od obostrzeń. Wierzymy jednak, że będziemy mogli wspólnie świętować kolejne ósmą edycję WROśnij we WROcław – podkreśla Dorota Feliks, dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Musisz wypełnić formularz zgłoszeniowy. 

WROśnij we WROcław

Akcja sadzenia drzewek, aby uhonorować przyjście na świat dziecka została zapoczątkowana w 2017 roku. Od tego czasu ponad 1500 dzieci ma „swoje” drzewko. Każda rodzina otrzymuje certyfikat potwierdzający udział w projekcie, a także lokalizację drzewka, które może odwiedzać. Niestety, od edycji wiosennej w 2020 roku, ze względu na COVID-19, sadzenie drzewek odbywa się bez udziału rodzin, aby zminimalizować niebezpieczeństwo zakażenia się. 

– WROśnij we WROcław ma upamiętnić narodziny bądź adoptowanie nowego członka rodziny. Posadzone drzewa będą pamiątką jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu rodziców i dzieci. Zachęcam do udziału w kolejnej edycji. Drzewa będziemy sadzić do końca świata, bo to zapewni nam świeże powietrze i ładne otoczenie – mówi Dominik Kłosowski, radny miejski i pomysłodawca akcji.

Czytaj: Cyberbudka we Wrocławiu – podglądaj życie ptaków 24 godziny na dobę