W Poznaniu rusza Gran Fondo Series

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Świetna wiadomość dla wszystkich miłośników kolarstwa! Już niedługo czeka nas polska impreza szosowa dla amatorów. I nie będzie to tylko pojedynczy wyścig, ale cykl dwóch imprez w Poznaniu i Gdyni. Czas na Gran Fondo Series.

Trzy lata temu miłośnicy kolarstwa rywalizowali po raz pierwszy w zawodach Gran Fondo Gdynia. Debiutancka edycja przyciągnęła uwagę 300 kolarzy, którzy mogli wybrać dwie malownicze trasy prowadzące przez Kaszuby. 

W 2019 roku frekwencja kolarzy wzrosła prawie czterokrotnie! Na mecie wystartowało niemal 1200 kolarzy. Niestety, przez pandemię koronawirusa Gran Fondo Serie w 2020 roku nie odbyło się. A zapisanych było ponad 1800 kolarzy. Jak widzimy, to wydarzenie z każdym rokiem przyciąga coraz więcej miłośników sportu. 

- Advertisement -

Teraz czeka nas powrót ze zdwojoną siłą, ponieważ wyścigi odbędą się w Poznaniu i Gdyni:

  • Gran Fondo Gdynia – 27 czerwca 2021,
  • Gran Fondo Poznań – 12 września 2021.

I w Gdyni, i w Poznaniu zawodnicy będą mogli wybrać dwa główne dystanse: Gran Fondo (120-140 km) oraz Medio Fondo (70-90 km).

Niezmienne pozostaną kluczowe wyróżniki imprezy:

  • Bogaty pakiet startowy z profesjonalną koszulką kolarską Gran Fondo Series, pamiątkowym medalem i bonem na posiłek w lokalnych restauracjach;
  • Maksymalny komfort i bezpieczeństwo jazdy, dzięki całkowicie wyłączonym z ruchu trasom wyścigu;
  • Wyrywkowe kontrole antydopingowe, mające zapewnić rywalizację fair play;
  • Atrakcyjne trasy i lokalizacje miasteczka eventowego – na Skwerze Kościuszki w Gdyni i przy Stadionie Miejskim w Poznaniu (ul. Bułgarska).

Mile widziane także całe rodziny! 

Z myślą o rodzinach powstał nowy wyścig Gran Fondo Family, czyli rywalizacja całej rodziny na trasie 30-40 km. Dzięki temu coraz bardziej popularne wydarzenie otwiera się na początkujących kolarzy i całe rodziny. 

Dodatkowo, jak w poprzednich dwóch edycjach, w wyścigach będą mogli wziąć udział także najmłodsi uczestnicy. Z myślą o nich powstała krótka trasa Gran Fondo Kids. 

Czytaj: „Stołówka dla fifnych owadów” – nowa akcja w Poznaniu

Wyścig w dobie COVID-19

Organizatorzy wyścigów nie zapomnieli o zawodnikach, którzy byli zapisani na wyścig Gran Fondo Gdynia w zeszłym roku, ale ostatecznie nie mogli w nim pojechać z powodu odwołania wydarzenia. Dla nich wszystkich przygotowali specjalny voucher w wysokości 100 zł na udział w wybranym tegorocznym wyścigu Gran Fondo Series. Oznacza to, że voucher można wykorzystać przy rejestracji na zawody w Gdyni lub Poznaniu. Specjalne kody do rejestracji, umożliwiające realizację vouchera, zostaną przesłane do ubiegłorocznych zawodników drogą e-mailową.

Dodatkowo, wszyscy zawodnicy wyścigu mogą być spokojni co do opłaty startowej. Przyjmując czarny scenariusz, jeśli obostrzenia związane z organizacją imprez sportowych zostaną znowu przedłużone i trzeba będzie znowu odwołać Gran Fondo Gdynia, to wszyscy zarejestrowani kolarze będą mieli automatyczne prawo startu w kolejnej edycji zawodu. 

Czytaj: Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski w Poznaniu już w czerwcu

Dla przykładu – jeśli regulacje rządowe uniemożliwią przeprowadzenie zawodów 27 czerwca w Gdyni, to – zgodnie z zapisami tegorocznego Regulaminu zawodów – każdy zapisany zawodnik otrzyma do wyboru dwie opcje:

  • bezpłatne przepisanie się na wyścig Gran Fondo Poznań 2021,
  • bezpłatne przepisanie się na wyścig Gran Fondo Gdynia 2022.

Jeżeli wyścig w Poznaniu nie będzie mógł się odbyć, zastosowane zostanie podobne rozwiązanie, tj. możliwość przepisania się na dowolną edycję Gran Fondo Series w sezonie 2022.

Rejestracja dla zawodników posiadających voucher, rozpocznie się w środę, 7 kwietnia o godz. 12:00. Dla wszystkich pozostałych zapisy zostaną uruchomione w poniedziałek, 12 kwietnia o godz. 12:00. W obu przypadkach rejestracja będzie prowadzona w portalu SlotMarket.pl.

Więcej informacji o Gran Fondo Series można znaleźć na www.gfseries.pl.

Serwis naszosie.pl jest oficjalnym patronem medialnym Gran Fondo Series!