Wrocławska „Mafia” wraca do gry

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

3 marca rusza 8 edycja wrocławskiej gry miejskiej „Mafia”. Do 14 kwietnia uczestnicy będą wykonywać zadania lokalnych bossów i wykonywać zlecenia zabójstw. Każdy może zostać gangsterem, ale też potencjalną ofiarą. 

Celem gry jest uzbieranie jak największej ilości punktów otrzymywanych za eliminację indywidualnie przydzielonych celów. Rozpoczynając grę każdy uczestnik staje się potencjalnym „zabójcą” i jednocześnie „celem” dla innego gracza. Żeby wziąć udział w zabawie należy zalogować się na stronie internetowej Mafii.

- Advertisement -

Po rozpoczęciu każdy uczestnik widzi dane swojego aktualnego celu. Są to imię i nazwisko, miejsce pracy lub uczelnia, a także aktualne zdjęcie. Uczestnik ma za zadanie odnaleźć tę osobę i dokonać egzekucji poprzez dotknięcie jej w ramie dłonią uzbrojoną w białą rękawiczkę. Wyeliminowana ofiara ma za zadanie powiedzieć „ostatenie słowo”, czyli hasło, które podała w formularzu przy rejestracji.

„Don hojnie nagradza śmiałków, którzy okażą mu lojalność – nagrodami, za które można zabić… ” – mówią o Mafii organizatorzy

W poprzednich edycjach uczestnicy znajdowali naprawdę nietuzinkowe sposoby na likwidację swoich celów. Niektórzy z nich podszywali się pod dostawców pizzy, inni zaś dokonywali eliminacji w kolejce do odprawy na lotnisku. Gracze spotykają się także na neutralnej ziemi podczas tzw. styp. Chociaż wtedy zabijanie jest zakazane, konkurujący ze sobą gangsterzy mogą wyciągać do siebie informację.

Żeby wziąć udział w grze należy zalogować się na oficjalnej stronie „Mafii”. Tam również znajdziecie szczegółowy opis zabawy oraz zasady. Po zarejestrowaniu należy wpłacić wpisowe. Organizatorem jest Klub Podróżników BIT przy Samorządzie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.