Wrocław: Koncert charytatywny dla Ukrainy

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

20 czerwca, w Światowym Dniu Uchodźcy, Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu zagra koncert charytatywny dla Ukrainy. Pieniądze, które uda się zebrać podczas tego wydarzenia wesprą tymczasowe domy w Zaporożu, gdzie trafiają uchodźcy z Mariupola i okolic. 

„Już kilka miesięcy temu, kiedy zaczęła się wojna w Ukrainie, myśleliśmy o zorganizowaniu takiego koncertu i z premedytacją postanowiliśmy go zorganizować kilka miesięcy później, bo obawialiśmy się, czy ta fala pomocy, wsparcia, otwartych serc wobec uchodźców ukraińskich tak długo wytrzyma” – tłumaczył na wtorkowym briefingu Konrad Imiela, dyrektor artystyczny Capitolu i reżyser koncertu.

Program charytatywnego koncertu

W koncercie wezmą udział artystki i artyści Teatru Muzycznego Capitol. Usłyszymy piosenki ze spektakli teatru, m.in. z „Hair”, „Blaszanego bębenka”, „Liżę twoje serce”, a także z koncertu „Znaleźliśmy miasto” i z indywidualnych projektów artystycznych. Jak zapowiedział Imiela, będą to utwory, które w swojej treści nawiązują do sytuacji uchodźców, wojny, czy do samej Ukrainy.

- Advertisement -

Ten koncert będzie o poszukiwaniu lepszego miejsca do życia, zrozumieniu dla tych, którzy tego miejsca poszukują. Będzie protestem przeciwko wojnie, wobec tych wszystkich czynników, które zmuszają ludzi, wbrew ich woli, do zmiany miejsca życia” – podkreślił dyrektor artystyczny Capitolu.

Czytaj: Bezpłatne wycieczki z przewodnikiem przez całe wakacje

Wszystkie zebrane pieniądze podczas tej imprezy zostaną przekazane Fundacji Ukraina. Jak powiedziała Anastasiia Tur z Fundacji, będzie to kolejna możliwość, aby pomóc tym, którzy potrzebują tego najbardziej. „Codziennie dostajemy tysiące zgłoszeń z Ukrainy. Obecnie fala pomocy trochę się zmniejszyła, ale zgłoszeń nie jest mniej, ludzie nadal potrzebują pomocy, potrzebują gdzieś mieszkać” – mówiła.

Fundacja Ukraina za zebrane pieniądze kupi rzeczy, które pomogą przetrwać ten ciężki czas i przekaże je do tymczasowych domów w Zaporożu, gdzie trafiają uchodźcy ewakuowani z Mariupola i okolic. 170 osób dziennie otrzymuje tu pierwszą pomoc i tymczasowe schronienie – dach nad głową na dwa do siedmiu dni. „To właśnie w Zaporożu uchodźcy mogą otrzymać tę pierwszą pomoc, żeby zebrać siły i ruszyć dalej. Mieszkańcy tymczasowych domów potrzebują m.in. żywności, środków higieny, odzieży, pościeli” – tłumaczyła Tur.

Czytaj: We Wrocławiu powstaje miejska plaża ze sceną muzyczną

Bilety-cegiełki

W dalszym ciągu można kupować w kasie Capitolu i online bilety-cegiełki. Rzeczniczka teatru Joanna Kiszkis poinformowała, że do tej pory udało się zebrać 36 tys. zł. W trakcie koncertu zostanie zlicytowana flaga Ukrainy, która od początku wojny towarzyszyła artystom Capitolu w czasie ukłonów po spektaklach od dnia rozpoczęcia wojny w Ukrainie. Będą na niej autografy naszego zespołu. 

Koncert odbędzie się 20 czerwca o godz. 19:00 na Dużej Scenie Teatru Capitol.