Wielka fabryka akumulatorów powstaje pod Wrocławiem

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Pod Wrocławiem kończy się budowa największej fabryki akumulatorów EV (akumulatorów żelowych do aut elektrycznych) na świecie. Dzięki tej fabryce będzie bardzo dużo nowych ofert pracy. 

Agencja Rozwoju Przemysłu zdecydowała o zwiększeniu wsparcia dla LG Energy Solution realizującej inwestycję w podwrocławskich Kobierzycach. W fabryce będzie potrzebnych do dziesięciu tysięcy pracowników. 

Wielka fabryka akumulatorów w Kobierzycach pod Wrocławiem

Gdy zakończy się czwarty etap inwestycji na terenie zarządzanego przez ARP S.A. parku przemysłowego w Kobierzycach, powstanie największa fabryka akumulatorów EV na świecie o możliwościach produkcyjnych na poziomie 100 GWh zaspokajająca ok 60 procent obecnego zapotrzebowania na akumulatory EV w Europie.

- Advertisement -

– Każdy inwestor jest dla nas ważny, a jego projekt interesujący. W ubiegłym roku wydaliśmy 56 decyzji o wsparciu inwestycji w zarządzanych przez nas strefach. To najwięcej decyzji spośród wszystkich instytucji zarządzających strefami. Jedną z nich jest decyzja o wsparciu LG Energy Solution – czołowego producenta akumulatorów EV – powiedział Cezariusz Lesisz, prezes ARP S.A.

Zeszłoroczne inwestycje przyciągnęły do stref ARP S.A. inwestycje o deklarowanej wartości ponad 2,5 mld zł tworząc minimum 1052 miejsca pracy. Rok 2021 w Agencji Rozwoju Przemysłu to przygotowanie nowych terenów inwestycyjnych takich jak Euro-Park Ząbkowice.

Czytaj: Wrocławski port lotniczy podsumował 2020 rok

Koniec czwartego, ostatniego etapu zakończy się pod koniec 2021 roku

LG Energy Solution rozpoczęła pierwszą inwestycję w fabrykę akumulatorów EV w Polsce w 2016 roku. Ze względu na znaczny wzrost zapotrzebowania na baterie do pojazdów elektrycznych kolejny etap rozpoczęto już w 2017 roku. Trzeci etap budowy rozpoczął się wiosną 2019 roku. Czwarty etap ma zakończyć się pod koniec roku 2021.

Równolegle w sierpniu ub. roku LG Energy Solution złożyła aplikację o wsparcie czwartego etapu budowy fabryki w Kobierzycach. W efekcie w Kobierzycach powstanie największa fabryka akumulatorów EV na świecie.

Czytaj: MPK wystawiło wrocławski autobus na licytację WOŚP