29. Finał WOŚP: Kraków zaświeci się na czerwono

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Już niedługo odbędzie się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy. Kraków, jak co roku wspiera tę wyjątkową akcję. W niedzielę, 31 stycznia poszczególne miejsca w Krakowie zaświecą się na czerwono.

29. Finał WOŚP: Kraków zaświeci się na czerwono dla Orkiestry

Kraków wspiera WOŚP. Na ulicach będą wolontariusze, którzy będą zbierać pieniądze do puszek na wsparcie oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy

W 29. Finał WOŚP zaangażował się prezydent Krakowa. Jacek Majchrowski przekazał na aukcję część historii Krakowa. To kawałek słynnego, dobrze znanego krakowskiego budynku nazywanego powszechnie „Szkieletorem” – swoistej legendy miasta Kraków.

- Advertisement -

Charakterystyczny wieżowiec był niewątpliwie jedną z najdłużej trwających inwestycji, jego budowa rozpoczęła się bowiem już w 1975r. Krążyła nawet miejska legenda, że nad „Szkieletorem” ciąży klątwa… W 2020 roku budowa najwyższego budynku w Krakowie została jednak szczęśliwie zakończona!

Czytaj: Za bilety komunikacji miejskiej zapłacisz Blikiem

Przedmiot posiada certyfikat autentyczności, podpisany został przez przedstawicieli biura architektonicznego zajmujące się projektem i przebudową budynku. Więcej o tej akcji przeczytacie tutaj. 

Poza tym w niedzielę, 31 stycznia kładka o. Bernatka, estakada Lipska-Wielicka oraz wieża Emitel na Krzemionkach zostaną podświetlone na kolor czerwony. Tym samym Kraków przyłączy się do tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Finał WOŚP inny niż wszystkie

29. Finał WOŚP w tym roku odbędzie się 31 stycznia. Impreza została przesunięta z początku na koniec miesiąca przez pandemię koronawirusa i obowiązujące obostrzenia. 

Finał w tym roku będzie musiał być inny. Nie będzie dużych zgromadzeń, nie będzie wielkich imprez. Wolontariusze będą zbierać datki do puszek, ale nie będą przyklejać serduszka. 

Tegoroczne hasło Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to „Gramy z głową”. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznych urządzeń w nowoczesnej chirurgii laryngologicznej i wspomogą oddziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.Czytaj: Krakowska pizza w rytmie disco-polo. Wideo lokalu podbija Internet!