Z Wrocławia polecimy do Bułgarii. Jest nowe połączenie!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

To świetna wiadomość dla osób, które uwielbiają podróżować do Bułgarii. Z Wrocławia będzie można polecieć do Burgas w Bułgarii – rusza bowiem nowe połączenie. Pierwsze loty rozpoczną się 19 czerwca w sobotę. 

Wyloty z Wrocławia zaplanowano na godzinę 17.30, a lądowanie w Burgas na godzinę 20.45 czasu lokalnego (podróż potrwa 2 godziny i 15 minut).

Wylot z Burgas do Wrocławia odbędzie się także w soboty – o godzinie 21.15. Lądowanie we Wrocławiu o godzinie 22.20 czasu polskiego. 

- Advertisement -

Bilety już można rezerwować w systemie online przewoźnika. Ceny zaczynają się od 179 zł za bilet w jedną stronę. 

– Bardzo cieszymy się z tej nowości. To świetna wiadomość zarówno dla pasażerów, jak i dla nas. Mamy nadzieję, że będzie to zwiastun udanego sezonu letniego dla wszystkich: dla podróżnych, lotnisk, linii lotniczych i innych podmiotów działających w branży lotniczej – powiedział Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Czytaj: Wielka fabryka akumulatorów powstaje pod Wrocławiem

W poprzednich sezonach letnich z Wrocławia do Burgas można było polecieć tylko bezpośrednio lotem czarterowym. W 2021 roku pasażerowie mają dodatkowe połączenie. Polacy bardzo często wybierają Bułgarię, dlatego można spodziewać się naprawdę dużego zainteresowania nową trasą od Wizz Air. 

Dokąd jeszcze w tym roku będzie można polecieć z Wrocławia tanimi liniami lotniczymi? 

Cały czas trwa tworzenie rozkładu letniego, który zacznie obowiązywać pod koniec marca. Jak na razie linie Wizz Air i Ryanair zapowiedziały połączenia m.in. do Chorwacji, Grecji, Hiszpanii, Portugalii, Czarnogóry, Włoch, Gruzji, Bułgarii, Wielkiej Brytanii, Norwegii, na Maltę, Cypr i Ukrainę.

W rozkładzie letnim znajdą się prawdopodobnie: Zadar, Alicante, Malaga, Teneryfa, Girona pod Barceloną, Faro, Palermo, Neapol, Kreta, Larnaka, Bari, Burgas (nowość), Londyn, Oslo, Kijów i inne popularne kierunki.

 – Podobnie jak wszyscy liczymy na to, że wkrótce pandemia zostanie w znacznym stopniu opanowana. Wówczas spodziewamy się powrotu do rozkładu większości połączeń, a wraz z nimi zwiększonego zainteresowania podróżami lotniczymi. Wierzymy, że nadchodzący sezon letni będzie zdecydowanie lepszy dla branży turystycznej niż trwający sezon zimowy. Musimy jednak cały czas zachowywać ostrożny optymizm – dodał Cezary Pacamaj, wiceprezes wrocławskiego lotniska.

Czytaj: Wrocławski port lotniczy podsumował 2020 rok

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org