Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski w Poznaniu już w czerwcu

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Poznaliśmy ostateczną datę 97. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce, których gospodarzem będzie miasto Poznań. Najlepsi polscy lekkoatleci i najlepsze lekkoatletki będą rywalizować na zmodernizowanym obiekcie na Golęcinie od 24 do 26 czerwca. Ruszyła już oficjalna strona tej imprezy. 

Ostatnia tak ważna impreza w Poznaniu odbyła się w 2007 roku. Lekkoatletyka na wysokim poziomie gości w Poznaniu od 2019 roku dzięki mityngowi Poznań Athletics Grand Prix organizowanemu przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. W imprezie startowały takie gwiazdy, jak Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, Wojciech Nowicki, Paweł Fajdek, Joanna Fiodorow czy Paweł Wojciechowski.

Czytaj: Rozliczasz PIT? Warto to zrobić w Poznaniu!

- Advertisement -

Polski Związek Lekkiej Atletyki ogłosił Poznań jako gospodarza mistrzostw seniorów we wrześniu ubiegłego roku, przy okazji odbywającego się mityngu lekkoatletycznego.

– To fantastyczna wiadomość dla wszystkich poznańskich kibiców lekkiej atletyki. Przez ostatnie dwa lata Miasto Poznań bardzo mocno inwestowało w kompleks lekkoatletyczny na Golęcinie. Zmodernizowaliśmy stadion, zbudowaliśmy nowe boisko rozgrzewkowe. Cieszę się, że PZLA docenił nasze wysiłki i powierzył nam organizację Mistrzostw Polski – mówił wówczas Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Czytaj: Powstaną nowe, tanie mieszkania na wynajem w Poznaniu

Warto odwiedzać stronę internetową, aby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami dotyczącymi mistrzostw, listą zawodników i programem. Możliwość zakupu biletów zostanie udostępniona w maju 2021 roku. 

Oto oficjalna strona internetowa 97. PZLA Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce – Poznań 2021 – www.poznan2021.pl

Szukasz pracy w Poznaniu? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org