W Poznaniu rusza akcja “Zgotujmy razem trochę dobra”

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Poznań chce wesprzeć osoby w potrzebie, pomagając jednocześnie lokalnym restauracjom, które zmagają się z poważnym kryzysem przez pandemię COVID-19. 

Aktualnie trwa nabór lokali gastronomicznych do akcji „Zgotujmy razem trochę dobra”, która odbędzie się 30 grudnia. Wszyscy restauratorzy, którzy chcą dołączyć do tej akcji mogą się jeszcze zgłaszać.

Święta to magiczny czas. Każdy jest dla siebie milszy i lepszy, każdy sobie pomaga. Aby zainspirować wszystkich do pomocy nie tylko od święta i dobrze zakończyć ten naprawdę straszny rok, miasto Poznań połączy siły z lokalnymi restauratorami. 

- Advertisement -

Czytaj: Dołącz do akcji #GastroPoznanRazem i wesprzyj lokalne restauracje

Miasto chce w ten sposób wesprzeć ciepłym posiłkiem osoby potrzebujące i bezdomne oraz wesprzeć restauracje. Każdy lokal gastronomiczny, który w ramach akcji przygotuje 25 posiłków dla potrzebujących, otrzyma od miasta wsparcie finansowe w wysokości 1000 zł. Jak widzimy czasami da się upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.

W ten sposób akcja będzie miała podwójną siłę. Skorzystają z niej nie tylko osoby w kryzysie bezdomności, ale także lokalne restauracje, które teraz bardzo potrzebują wsparcia – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. 

Restauratorzy, którzy chcą wziąć udział w akcji mogą zgłaszać swoje lokale od 10 do 13 grudnia poprzez formularz na stronie www.zgotujmydobro.pl. Spośród wszystkich zgłoszeń organizatorzy wybiorą 20 miejsc, które zostaną zaproszone do udziału w akcji odbywającej się 30 grudnia 2020.

Czytaj: Nowoczesny radiowóz w Poznaniu. Policjanci będą kontrolować samochody