We Wrocławiu choinka rozbłysła „Światełkami nadziei”

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

W niedzielę 6 grudnia, dokładnie o godzinie 17:00 na wrocławskim Rynku rozbłysły kolorowe światełka, rozświetlając piękną choinkę. Przez pandemię koronawirusa odwołano huczną imprezę, tak jak to bywało w ostatnich latach. 

Chociaż COVID-19 zmienił mocno nasz świat i relacje międzyludzkie, nie zmieni naszego zamiłowania do świąt Bożego Narodzenia. Pomimo szalejącej pandemii święta się odbędą. Będzie to czas, w którym może chociaż na chwilę zapomnimy o wielu złych rzeczach, które wydarzyły się w tym roku. 

Czytaj: Strażacy nie zapomnieli o zwierzętach. Organizują zbiórkę dla psów ze schronisk. Pomóż tym kochanym psiakom!

- Advertisement -

Popularnym symbolem świąt Bożego Narodzenia jest  choinka. A na wrocławskim Rynku rozbłysła naprawdę piękna choinka. Mieszkańcy mogli obserwować, jak wieszano na niej ozdoby świąteczne, a od 6 grudnia mogą obserwować, jak pięknie świeci kolorowymi lampkami. 

Da się zauważyć, że choinka wygląda inaczej niż w ostatnich latach. Nie wszystkim się to spodobało. Część mieszkańców Wrocławia skrytykowało wygląd tegorocznego drzewka.

Szkoda, że nie możemy zebrać się wspólnie w Rynku, jak to robiliśmy każdego roku, żeby w radosnej atmosferze razem z Mikołajem włączyć światełka na naszej nowej choince. Wiem jednak, że wrocławianki i wrocławianie to zrozumieją. Chciałbym, żeby te światełka w tym roku akurat były pewnego rodzaju symbolem – światełkami nadziei na to, że czas pandemii szybko przeminie – powiedział Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Zdjęcie: Facebook

Choinka pojawi się również na Nowym Targu i osiedlu Nowe Żerniki. Światełka rozbłysną również na choince, która rośnie przy ul. Dobrzyńskiej. 

Iluminacje świetle symbolizujące Boże Narodzenie (gwiazdki i płatki śniegu) rozbłysły także na słupach oświetleniowych i w formie przewieszek nad chodnikiem czy jezdnią. Ciekawe kompozycje świetlne możemy również podziwiać na płycie Rynku, na pl. Solnym, Ruskiej, Kiełbaśniczej, Odrzańskiej, Oławskiej i części ulicy Świdnickiej.

Świąteczne iluminacje we Wrocławiu będą cieszyć oczy wrocławian do 10 stycznia.

Źródło: Twitter
Źródło: Twitter
Źródło: Twitter

Czytaj: Wrocław: gdzie kupisz choinkę? Sprawdź lokalizacje