Dołącz do akcji #GastroPoznanRazem i wesprzyj lokalne restauracje

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna (PLOT) zachęca wszystkich do zamawiania dań na wynos i wspierania lokalnych restauracji. Stworzona przez PLOT baza lokali, które oferują dania na wynos i z dowozem uwzględnia około 200 adresów. 

Organizatorzy akcji przypomnieli, że w związku z pandemią koronawirusa wszystkie restauracje w Polsce zostały zamknięte już drugi raz w tym roku, co oznacza, że wiele restauracji tym razem może nie przetrwać. 

Ograniczenia wprowadzone przez rząd 24 października nierównomiernie uderzyły w różne branże gospodarki. Bardziej niż inne dotknięte zostały siłownie i kluby fitness oraz gastronomia. Gastronomia może sprzedawać na wynos, ale to nie pomaga. Spadek obrotów jest zauważalny. Nie ma klientów, nie ma obrotu. „W tej sytuacji wielu lokalom grozi upadek. PLOT przygotowała listę restauracji realizujących zamówienia z dowozem i na wynos. Pod adresem poznan.travel znaleźć można restauracje specjalizujące się m.in. w kuchni polskiej, włoskiej, tureckiej, japońskiej, tajskiej czy chińskiej. Nie zabrakło opcji dla wegan, ale i mięsożercy znajdą coś dla siebie” – informują organizatorzy akcji. 

- Advertisement -

Przy wszystkich znajdujących się na liście restauracjach podano numery telefonów, adresy stron internetowych oraz informacje, czy dany lokal realizuje zamówienia telefoniczne z odbiorem własnym, czy zamówienia z dowozem. Baza jest aktualizowana na bieżąco. 

– Gastronomia jest jedną z branż najbardziej dotkniętych rządowymi, niezapowiedzianymi wcześniej, ograniczeniami. Spotkałem się z poznańskimi restauratorami, aby porozmawiać o kontynuacji przeznaczonych im działań pomocowych, które leżą w gestii samorządu. Apeluję też do mieszkańców, żeby korzystali z zamawiania potraw na wynos i również w ten sposób pomagali lokalnym punktom gastronomicznym – powiedział wiceprezydent miasta Mariusz Wiśniewski.

Czytaj: Nowy, ogromny mural na Osiedlu Młodych. Nowe twarze Rataj łączą pokolenia

PLOT rozpoczęła również akcję, która ma wesprzeć lokale gastronomiczne z Poznania. Chodzi o specjalnie przygotowany hasztag. Restauratorzy powinni w postach na swoich stronach internetowych i na portalach społecznościowych używać hasztagu #GastroPoznanRazem. Oferty oznaczone tym hasztagiem będą promowane na profilach w mediach społecznościowych PLOT oraz na portalu turystycznym Poznan.travel.

Akcję wspiera Miasto Poznań, a do promocji przedsięwzięcia dołączył krytyk kulinarny i dziennikarz Robert Makłowicz. 

Zamów na wynos i wesprzyj poznańską branżę gastronomiczną w tym trudnym czasie!

Czytaj: Betlejem Poznańskie 2020 zostało odwołane!