W Łodzi mieszka najmniejszy koń na świecie

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Bombel, miniaturowy konik, który mieszka w stajni w Łodzi znalazł się w Księdze Rekordów Guinnessa 2002. Jest najmniejszym ogierem na świecie.

Konie rasy mini appaloosa charakteryzują się niskim wzrostem. Czteroletni Bombel jest najmniejszy. Urodził się z karłowatością, przez co mierzy tylko 56,7 cm wzrostu i waży niecałe 60 kg.Zwierzę trafiło do przyszłorocznej edycji Księgi Rekordów Guinnessa.

Bombel mieszka w stajni, z innymi dużymi końmi.

- Advertisement -

„Bombel to konik, który każdemu potrafi poprawić humor” – mówi Patryk Cyrankowski, właściciel stajni. „Wystarczy na niego spojrzeć i człowiek od razu się uśmiecha, nawet jak wstanie lewą nogą”.

„Na początku swojego życia był bardzo chorowity. Na szczęście dziś już nic mu nie dolega” – mówi Cyrankowski.

Mikroskopijny koń jest tak kochany i tak przyjazny, że świetnie sprawdza się w hipoterapii.

„Pomyśleliśmy, że najlepiej zrobimy, gdy Bombel będzie dawał uśmiech dzieciom, które przebywają na szpitalnych oddziałach” – mówi Patryk Cyrankowski. „Gdy pojawiliśmy się z nim pierwszy raz w szpitalu, zdarzyło się coś niezwykłego: dzieci zapominały, gdzie są, otworzyły się na kontakt ze zwierzęciem, a na ich buziach zagościł uśmiech”.

„Dzieci świetnie na niego reagują. Bombel jest naszym mini terapeutą, który regularnie i charytatywnie odwiedza szpitale dziecięce” – mówi Patryk Cyrankowski.

„Bombel ma w sobie dużo spokoju. Jest milutki, puszystszy i cierpliwy, co zwłaszcza widać, gdy jest z dziećmi. Tak jakby wiedział, że jego zadaniem jest im pomóc. Zdaje się do nich mówić: możecie mnie pogłaskać, przejść się ze mną na spacer, przytulić, uczesać mi ogon i grzywę. Nie gryzie i nie kopie, jest bardzo wyrozumiały. Nie płoszy się, nawet jak dzieci zaplatają mu warkoczyki na ogonie” – mówi właściciel stacji.

Czytaj: Konie, tak jak ludzie komunikują się za pomocą twarzy

Bombel waży niecałe 60 kilogramów. Przedstawiciele Księgi Rekordów Guinnessa dokładnie go przebadali i oświadczyli, że to najmniejszy koń na świecie. Dlatego Bombel z Łodzi trafił do Księgi Rekordów Guinnessa jako najmniejszy koń świata.

facebook.com
facebook.com
facebook.com
facebook.com
facebook.com
facebook.com
facebook.com
facebook.com
facebook.com

Czytaj: Okrzyknięto go najpiękniejszym koniem na świecie!