W Kenii urodziła się zebra z plamami zamiast pasków

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Nie wiem jak Wy, ale ja zakochałam się w tej zebrze od pierwszego wejrzenia. Co jest ładniejszego niż zebra? Mała zebra. Czy wiesz, co jest jeszcze ładniejsze? Mała zebra z plamkami zamiast pasków!

Rzadko spotykana zebra w kropki została zauważona w Kenii. Internet oszalał na jej punkcie! Zwierzę rozkochało już w sobie wiele serc, a zdjęcia uroczego, małego stworzenia stały się wirusowe w sieci. Co więcej, możemy wreszcie nie zadawać sobie pytania, czy zebry są białe z czarnymi paskami, czy czarne z białymi paskami.

Fotografowie zrobili zdjęcia uroczej zebry w kropki w Kenii.

- Advertisement -
zdjęcie: facebook.com
zdjęcie: catersnews
zdjęcie: catersnews

Niezwykła zebra została zauważona w Rezerwacie Narodowym Masai Mara w Kenii, gdzie fotografowie Rahul Sachdev i Antony Tira, którzy są również przewodnikami, zrobili zebrze kilka zdjęć.

Parmale Lemein, specjalista od dzikich zwierząt z obozu Matira Bush, powiedział Daily Nation, że był to pierwszy taki przypadek zebry w kropki w rezerwacie Mara. Najprawdopodobniej zebra ma melanizm, co jest przeciwieństwem albinizmu.

Lemein miał jednak kilka smutnych wiadomości: żadne podobne zebry nie przetrwały w ciągu ostatnich sześciu miesięcy z takim stanem w afrykańskich parkach.

Zdjęcia młodej zebry stały się bardzo popularne w Internecie.

zdjęcie: catersnews
zdjęcie: catersnews
zdjęcie: catersnews

Czytaj: Koń nie chciał już nosić turystów z nadwagą. Nagranie z kamery rozbawi Cię do łez!

Według niektórych naukowców paski zebry powstają, gdy dochodzi do zahamowania produkcji melaniny, co oznacza, że zwierzę jest najprawdopodobniej czarne z białymi paskami, a nie odwrotnie.

Jednak paski zebry nie są tylko na pokaz. Live Science twierdzi, że paski pomagają zwierzętom zachować chłód w afrykańskim upale. Istnieją również teorie, że paski pomagają zebrom ukryć się przed potencjalnymi drapieżnikami, a także pomóc im uniknąć ukąszenia przez muchy, o których wiadomo, że przenoszą choroby.

Czytaj: Goście tego hotelu jedzą śniadanie z żyrafami