Goście tego hotelu jedzą śniadanie z żyrafami

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

W Kenii, 10 km od miasta Nairobi znajduje się piękna rezydencja urządzona w stylu kolonialnym, wokół której jest rezerwat rzadkiego podgatunku żyraf, tzw. żyraf Rothschilda. Te cudowne zwierzęta są jednym z dwóch najbardziej zagrożonych podgatunków żyraf, dlatego wpisano je do Czerwonej Księgi gatunków zagrożonych. W pewnym hotelu można zjeść śniadanie w towarzystwie żyraf, które potrafią zawitać nawet kilka razy dziennie.

Mowa o 5-gwiazdkowym butikowym hotelu Giraffe Manor na przedmieściach Langata w Nairobi (Kenia). Przybyli tam goście mogą zjeść śniadanie w towarzystwie żyraf Rothschilda. Zwierzęta te, gdy tylko zobaczą gości hotelowych, wsadzają długie szyje w okna w nadziei na ucztę, po czym wycofują się do rezerwatu.

Od marca 2009 roku Giraffe Manor jest własnością The Safari Collection, która opiekuje się żyrafami Rothschilda. Jako jeden z najbardziej znanych budynków w Nairobi, Giraffe Manor ma niezwykły urok, który nawiązuje do lat 30. XX wieku, kiedy europejscy goście po raz pierwszy przybyli do Afryki Wschodniej, aby cieszyć się safari. Z okazałą fasadą, eleganckim wnętrzem, zielonymi ogrodami, słonecznymi tarasami i uroczymi dziedzińcami goście często zauważają, że czują się, jakby grali w filmie „Pożegnanie z Afryką” autorstwa Karen Blixen. Nawet jeden z dwunastu pokoi jest nosi nazwę autorki na jej cześć.

- Advertisement -

Hotel ma tylko 12 pokoi i pomimo wysokich cen (2400 zł za osobę za noc) trzeba je zarezerwować nawet z rocznym wyprzedzeniem. Poza śniadaniem w towarzystwie żyraf, goście hotelowi mogą odbyć wycieczkę z przewodnikiem po terytorium na którym mieszkają żyrafy. W trakcie tej wycieczki można spotkać również antylopy, guźce i wiele gatunków ptaków.

Dodatkowo blisko hotelu Giraffe Manor jest sierociniec dla słoni Davida Sheldricka oraz Muzeum Karen Blixen w Nairobi.

Czytaj: 23 malutkie dzikie zwierzątka, które skradną Twoje serce!

Żyrafy Rothschilda – charakterystyka

Żyrafy te nieco się różnią od znanych nam żyraf. Nazwę mają po brytyjskim zoologu Walterze Rotschilda, który jako pierwszy opisał ten gatunek. Żyrafy te mają 5 krótkich rogów na czubku głowy (a nie dwie, jak kojarzymy u większości żyraf) oraz białe nogi bez plam od kolan w dół. 3 z 5 rogów trudno jest dostrzec, bowiem dwa rogi znajdują się za uszami, a trzeci jest na środku czoła.

Samce mogą mieć nawet 6 metrów wysokości. Młody samiec od razu po urodzeniu mierzy już 1,9 metra wysokości, a młoda samica 1,8 metra. Żyrafy te mają długie i elastyczne języki. Pewnie dlatego tak bardzo lubią jeść śniadanie z gośćmi hotelowymi.

Hotel z żyrafami to raj na Ziemi dla miłośników zwierząt i natury.

zdjęcie: facebook.com
zdjęcie: facebook.com
zdjęcie: facebook.com
Jeden z dwunastu pokoi hotelu. Zdjęcie: facebook.com
Zdjęcie: facebook.com
Zdjęcie: facebook.com
Zdjęcie: facebook.com
Zdjęcie: facebook.com
Zdjęcie: facebook.com
Zdjęcie: facebook.com
Zdjęcie: facebook.com
Zdjęcie: facebook.com

Czytaj: 13 najbardziej niezwykłych obiektów hotelowych