Volkswagen Poznań wznawia produkcję po dwutygodniowym przestoju

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Po ponad dwutygodniowej przerwie związanej z niedoborami podzespołów, zakłady Volkswagen Poznań (VWP) w Poznaniu i Wrześni  wznowiły produkcję – poinformowała w poniedziałek spółka. Powodem przestoju były zakłócenia w łańcuchu dostaw zaistniałe po inwazji Rosji na Ukrainę.

Jak informowaliśmy na początku marca, Volkswagen, Porsche i BMW wstrzymali produkcję samochodów. Konflikt za naszą wschodnią granicą spowodował przerwy w łańcuchach dostaw, co przyczyniło się do niedoboru podzespołów, m.in. wiązek elektrycznych.

Zakłady VWP wstrzymały produkcję aut 10 marca

W poniedziałek, 28 marca 2022 roku, rzeczniczka spółki Patrycja Kasprzyk poinformowała, że wytwarzanie aut wznowiono zarówno w zakładzie w Poznaniu, w którym powstają Volkswageny Caddy oraz model T6.1, jak i w zakładzie we Wrześni, produkującym Volkswageny Crafter i MAN TGE w tym pojazdy elektryczne.

- Advertisement -

„10 marca byliśmy zmuszeni czasowo zatrzymać produkcję w naszych zakładach, co było związane z niedoborami m.in. produkowanych na Ukrainie wiązek elektrycznych. Dzisiaj produkcja została wznowiona, jednak cały czas sytuacja jest bardzo dynamiczna” – powiedział prezes zarządu Volkswagen Poznań Dietmar Mnich.

Volkswagen Poznań to największy producent samochodów w Polsce oraz największy pracodawca w Wielkopolsce. W czterech zakładach w Poznaniu, Swarzędzu i we Wrześni zatrudnia ponad 10 tys. osób.

Dwa lata temu odbył się protest przeciwko zwolnieniom w fabryce Volkswagena w Poznaniu