Światowa, multisensoryczna wystawa dzieł VINCENTA VAN GOGHA we Wrocławiu

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Światowa – multisensoryczna, niezwykle angażująca zmysły wystawa największych dzieł VINCENTA VAN GOGHA we Wrocławiu. Nie możesz tego przegapić.

Obrazy Vincenta van Gogha należą do najbardziej rozpoznawalnych dzieł sztuki na świecie.

Po ogromnym sukcesie w Warszawie oraz innych miastach na całym świecie, takich jak: Los Angeles, Nowy Jork, Toronto, Las Vegas, Dubaj, Berlin, Moskwa czy paryskie muzeum „Atelier des Lumières”, przyszedł czas aby wielka sztuka w połączeniu z nową technologią zawitała do Wrocławia!

- Advertisement -

Światowa – multisensoryczna, niezwykle angażująca zmysły wystawa największych dzieł VINCENTA VAN GOGHA zagości w Instytucie Automatyki Systemów Energetycznych (obok Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1). Ekspozycja będzie dostępna dla widzów od 11 marca do 12 czerwca 2022 roku.

Czytaj: 600 dronów odtworzyło obrazy Van Gogha na niebie

Facebook

VAN GOGH Multi-Sensory Exhibition to najbardziej innowacyjna forma doświadczania sztuki! Prace słynnego artysty będą zaprezentowane dzięki technologii Digital Art 360, która przeniesie widzów w niesamowity świat wyobraźni wielkiego mistrza.

Van Gogh Multi-Sensory Exhibition to nowe podejście do doświadczania sztuki. To żywa symfonia światła, koloru i dźwięku, połączona, aby stworzyć niezapomniane wielozmysłowe doświadczenie.

Czytaj: Butik, w którym możesz oddać ubrania na cele charytatywne

W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni ekspozycyjnej na ekranach o powierzchni ponad 2000 m2 można zobaczyć setki dzieł i dosłownie zanurzyć się w świecie obrazów.

Wszystkie prace artysty będą wyświetlane jako wielkoformatowe, tętniące kolorami płótna. Ściany oraz podłoga przemienią się w pasjonującą opowieść o życiu i twórczości malarza. Program wystawy skupi się również na listach VAN GOGHA do jego brata Theo. Korespondencja braci stała się bowiem nie mniej ważna niż malarstwo Vincenta. W szczerych tekstach odzwierciedlał on swoje poglądy na świat i samego siebie, dzięki tym treściom możemy poznać dokładniej jego życie z oryginalnego źródła. Listy są niewątpliwie świadectwem talentu literackiego VINCENTA.

Cały cykl wizualny wystawy zostanie wzbogacony nastrojową, odpowiednio dobraną muzyką oraz głosem aktora Roberta Gulaczyka, który to wcielił się w postać Van Gogha w znanym filmie „Twój Vincent” (ang. „Loving Vincent”) z 2017 roku.

Czytaj: Nowe tablice rejestracyjne we Wrocławiu

Wszystko to wprowadzi nas w wewnętrzny świat VAN GOGHA i udoskonali wrażenie nowoczesnego obcowania ze sztuką, pozwoli lepiej docenić kunsztowny styl malarski VAN GOGHA i razem z nim przenieść się do Holandii, Paryża, Arles, Saint-Rémy de Provence oraz Auvers-sur-Oise gdzie powstawały jego największe arcydzieła.