Jedyny ośrodek w Polsce, który przybliża zasady funkcjonowania portu lotniczego

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport to unikatowy ośrodek edukacyjny przybliżający zasady funkcjonowania lotniska oraz jego organizację.

Wszystkiego trzeba się nauczyć, także pierwszego lotu czy zachowania na lotnisku – tego wszystkiego dowiemy się w instytucji edukacyjnej przy lotnisku w Krakowie. 

W Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport dowiecie się wszystkiego o transporcie lotniczym. I nie będzie to tylko teoria. Czekają tam na Was liczne atrakcje, chociażby takie jak stanowisko VR, symulator lotu, panel rakiety kosmicznej, humanoidalny robot czy sala samolotowa. 

- Advertisement -

Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) to lotnisko w „pigułce”, z prawdziwym terminalem pasażerskim, infrastrukturą terminalową, obowiązującymi procedurami i prezentacją służb lotniskowych.

Czytaj: Lotnisko Kraków: nowe połączenia z Dubajem i Lubeką

Każdy dowie się, jakiego trzeba mieć wykształcenie oraz jakie umiejętności, aby wykonywać pracę w zawodach lotniczych. CEL próbuje też zainteresować wiedzą specjalistyczną – zaczynając od historii lotnictwa, poprzez fizykę, mechanikę lotów i meteorologię, po praktyczne aspekty lotnictwa: jak funkcjonuje lotnisko, jakie są procedury lotniskowe i pokładowe oraz czym trzeba się kierować projektując infrastrukturę lotniskową. 

Facebook

To centrum w interesujący sposób opowiada o tym, jak funkcjonuje skomplikowana struktura, jaką jest lotnisko. Każdej grupie wiekowej – od dzieci przez studentów aż po seniorów – przybliżona zostanie szeroko pojęta wiedza lotnicza. 

CEL stawia na wielowymiarową edukację nie tylko z zakresu funkcjonowania lotniska, ale także procedur, standardu obsługi oraz lotniczego savoir-vivru. Przyjmuje zorganizowane wycieczki, oferuje specjalistyczne szkolenia i e-learning. 

Czytaj: 9. edycja Biegów w Szczawnicy. Nie może tam Ciebie zabraknąć!

Centrum ma powierzchnię 400 metrów kwadratowych i składa się z segmentów skopiowanych z prawdziwego terminala lotniczego. Razem z doświadczonymi pracownikami przejdziemy przez wszystkie ścieżki doświadczenia, rozpoczynając w punkcie informacji, później przechodząc do stanowiska nadawania bagaży i kończąc na kontroli bezpieczeństwa. 

Pełną ofertę Centrum Edukacji Lotniczej znajdziecie tutaj.