Uwaga! Policja ostrzega przed nowymi oszustami – oferują perfumy, po których traci się przytomność.

0
702

Pojawili się nowi oszuści! Ich sposób jest niesamowicie sprytny: kiedy dostaną się do bloku oferują perfumy. Pukają do mieszkań, a gdy uda im się wejść, dają do powąchania perfumy po których traci się przytomność. Wtedy oszuści doszczętnie okradają mieszkanie. 

Jedna z kobiet po powąchaniu oferowanych przez nieznajomego sprzedawcę perfum zemdlała i straciła ponad 2,5 tys. złotych. Policjanci z Kędzierzyna-Koźla (Opolskie) ostrzegają przed nowymi oszustami podającymi się za sprzedawcę kosmetyków.

Oszuści chodzą po blokach, oferują perfumy, prezentują zapachy. Ofierze proponują powąchanie kosmetyku nawet bez zakupu. To jednak przykrywka – ich prawdziwym celem jest uśpienie klienta i obrabowanie jego mieszkania.

Oszuści do perfum dodają substancję, która powoduje, że ofiara po powąchaniu kilku perfum traci przytomność, a złodzieje mają czas, żeby przeszukać mieszkanie i ukraść najcenniejsze rzeczy i pieniądze.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Dziesięciu złodziei energii według Dalai Lamy

Policja apeluje, by zachować czujność, kiedy do drzwi puka obca osoba. Oszuści nigdy nie śpią i cały czas zmieniają metody.

Nieważne, czy chce nam sprzedać perfumy, dywan, czy cokolwiek innego. Pamiętajmy o tym, że oszuści cały czas zmieniają metody swojego działania i dlatego zawsze należy być czujnym i ostrożnym – przypomina opolska policja.

O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast informujcie Policję, korzystając z numeru alarmowego 997 lub 112. Nie obawiajcie się, że alarm może okazać się fałszywy – informuje sierżant Dorota Bagrowska z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Źródło: rmf.fm/kk24.pl/polsatnews.pl/
Zdjęcie główne: pixabay.com