Twoja roślina więdnie, gubi liście? Włóż zapałki do doniczki!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Kwiaty doniczkowe w domu są doskonałą dekoracją wnętrza. Zielony kolor w naszym mieszkaniu jest nie tylko ozdobą. Okazuje się, że wpływa też na zdrowy sen, wzmocnienie sił i odprężenie. Rośliny w domu sprawiają, że lepiej się nam oddycha, jesteśmy bardziej skoncentrowani i najważniejsze – pozbywamy się szkodliwych dla zdrowia toksycznych związków krążących po domu. 

Uwielbiam rośliny w mieszkaniu. Sprawiają one, że dom staje się bardziej ciepły i przytulny. Jeśli dbasz o rośliny, podlewasz je, nawozisz i ustawiasz w optymalnych warunkach, a one gubią liście, marnieją, więdną, to znaczy, że dzieje się coś niedobrego.

- Advertisement -

Konkretniej rośliny mogą atakować pasożyty i grzyby. Istnieją na rynku środki, by temu zapobiec, ale jest na to prostszy, tańszy i skuteczniejszy sposób, który stosują od wielu lat ogrodnicy.

Wystarczy wbić zapałki główkami w ziemie, w odstępie około 5 cm. Następnie roślinę należy podlać i wyjąć dopiero w momencie, gdy po sprawdzeniu główka zapałki się rozpuści. Zapałki najlepiej sprawdzić po około 48 godzinach. Jeśli całą siarka wsiąknęła w ziemię, wyjmujecie je.

Wszystko przez to, że główka zapałki zrobiona jest fosforu i siarki, które odstraszają robactwo w sposób bezpieczny i radykalny, a Twoja roślina będzie miała szansę funkcjonować tak jak przed chorobą.

PRZECZYTAJ TAKŻE: 15 baśniowych miejsc, o których mało kto wie, a które koniecznie trzeba zobaczyć!

Siarka i fosfor mają właściwości grzybobójcze i rozprawią się z pasożytami i grzybami atakującymi roślinę raz dwa. Dzięki temu sposobowi uratujesz każdą roślinę, która będzie rosła zdrowo i pięknie.

Podziel się tym ciekawym trikiem z innymi. Niech też mają piękne rośliny w domu. 

Źródło i zdjęcie: youtube.com