Ten pływający jacht o wartości 5,5 miliona dolarów to największy luksus na morzu

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Arkup to luksusowy,nowoczesny jacht o powierzchni 4300 stóp kwadratowych. Może unosić się jak łódź lub wznosić się ponad falami za pomocą hydraulicznych pali, dla dodatkowej stabilności w przypadku wzburzonych wód, i podobno jest tak zbudowany, żę wytrzyma huragan czwartej kategorii. Kosztuje 5,5 miliona dolarów!

Jeśli jesteś osobą, która lubi żeglować lub pływać statkiem, ale żałujesz, że nie może tego zrobić w zaciszu własnego domu, to od teraz będziesz mógł to robić!

Arkup, najlepszy na świecie „jacht domowy”, to dosłownie pływająca luksusowa willa, która dzięki dwóm silnikom elektrycznym o mocy 100 kW/272 KM może również pełnić funkcję luksusowego statku morskiego.

- Advertisement -

Składa się z czterech sypialni, salonu, kuchni, 5 łazienek, miejsca do pływania, wysuwanego pokładu i dachu pokrytego panelami słonecznymi, dzięki czemu jacht jest całkowicie samowystarczalny pod względem elektrycznym.

Dzięki systemowi oczyszczania wody deszczowej szanse na wyschnięcie zbiornika czystej wody o pojemności ponad 15 m3 są bardzo małe, więc jeśli masz dużo zapasów żywności, możesz długo żyć na wodzie.

Czytaj: Facet stworzył elektryczną gitarę z 1200 kolorowych kredek

Zdjęcie: YouTube

Ten niesamowity pływający dom, choć nie jest przeznaczony do trudnych warunków morskich, może wznieść się nad wodę za pomocą czterech hydraulicznych systemów palowania. Arkup może wznieść się do 30 stóp, co jest wystarczające dla wód przybrzeżnych.

„Nie możemy dorównać zdolności nawigacyjnej i prędkości jachtu” – powiedział Nicolas Derouin, współtwórca Arkup, gazecie Miami. „Nie można by było podróżować dookoła świata, ale można na przykład użyć Arkup na Bahamach lub Brytyjskich Wyspach Dziewiczych”.

Jacht Arkup House osiąga maksymalną prędkość 13 km i ma zasięg 20 mil morskich, który można dodatkowo zwiększyć za pomocą dodatkowych baterii akumulatorów lub generatorów zapasowych. Na pewno nie jest przeznaczony do długich przygód żeglarskich.

„To bardziej dom niż łódź, ale nigdy nie tracisz niepowtarzalnego wrażenia, że jesteś na wodzie” – powiedział Derouin. Jest dużo miejsca, nigdy nie musisz pochylać głowy podczas poruszania się, nie czujesz kołysania, gdy jesteś w środku, czego nie można powiedzieć o większości jachtów.

Jacht Arkup można kupić za 5,5 miliona dolarów, ale zgodnie ze stroną internetową producenta można zamówić niestandardowe jachty domowe za jedyne 2,2 miliona dolarów.

Czytaj: Praca dla testera jachtów w Londynie