W indonezyjskiej restauracji podczas spożywania posiłku ryby robią Tobie pedicure

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Jeśli pomysł, aby dziesiątki ryb skubały Twoje palce u stóp, podczas gdy delektujesz się tradycyjną indonezyjską kuchnią, brzmi intrygująco, możesz spróbować tej wyjątkowej restauracji w kulturalnej stolicy Indonezji – Jogyakarcie.

Położona z dala od centrum miasta restauracja Soto Cokro Kembang początkowo opierała się na relaksującym ogrodzie kwiatowym, aby przyciągnąć klientów wyczerpanych stresem miejskiego życia.

Jednak kiedy ojciec właściciela wpadł na pomysł, aby zamienić opuszczone pole, na którym kiedyś pasły się krowy w pobliżu w wyjątkową wodną przestrzeń do jedzenia, nikt nie wyobrażał sobie, że ta urocza knajpa przyciągnie ludzi z całego miasta.

- Advertisement -

Właściciel, Imam Nur, mówi, że restauracja Soto Cokro Kembang jest obecnie pokazywana w wiadomościach, a w mediach społecznościowych przekracza to, co kiedykolwiek sobie wyobrażał.

Zdjęcie: Daniel Bandang/Facebook

„Początkowo otworzyliśmy tę restaurację tylko dla mieszkańców mieszkających w pobliżu”, powiedział Nur AFP. „Ale to, co się teraz dzieje, wykracza poza to, co początkowo planowaliśmy. Stało się to jak turystyka kulinarna. Wiele osób przyjeżdża tu z różnych miast.”

Biorąc pod uwagę, że jedzenie dań kuchni indonezyjskiej, podczas gdy skubią Ci skórę u stóp rybki nie jest częstym do przeżycia doświadczeniem na świecie, popularność tej małej restauracji jest więcej niż uzasadniona.

Czytaj: Restauracja wprowadziła zakaz wstępu dla dzieci poniżej 6 lat

Zdjęcie: Yudiati Ratih Prasasti/Facebook

Ojciec właściciela restauracji, Susanto, zamienił stare pole w basen niskiego poziomu, napełnił je około 7000 rybek Tilapia, z których korzystają uzdrowiska oferujące kontrowersyjne pedicure wykonywane przez te właśnie rybki.

„Gdy woda jest spokojna, zwykle ryba zbliża się do stóp”, powiedział Susanto dla Tribun News. „Odwiedzający tutaj zawsze mówią, że ich gryzienie jest całkiem przyjemne”.

Zdjęcie: Danang Yogya/Facebook

Chociaż pedicure rybne stało się w ostatnich latach bardzo kontrowersyjne, a niektóre miasta w Ameryce Północnej i Europie posunęły się nawet do zakazania tych zabiegów pielęgnacyjnych w związku z doniesieniami o infekcjach bakteryjnych i wykorzystywaniu zwierząt, nadal jest to popularne w krajach azjatyckich.

A ponieważ „restauracja połączona z rybnym pedicure” jest bardzo nowatorska, nie brakuje chętnych do odwiedzenia Soto Cokro Kembang od momentu otwarcia tej restauracji w ubiegłym roku.

Wspomniana restauracja znajduje się dość daleko od głównej drogi od Jogyakarty, ale siła mediów społecznościowych i ciekawość ludzi są tak wielkie, że miejsce to cieszy się ogromną popularnością.

Czytaj: Pierwsza podwodna restauracja w Norwegii