Tańsze bilety komunikacji miejskiej dla turystów w Krakowie

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Turyści odwiedzający Kraków będą mogli korzystać z ulgowych biletów na komunikację miejską. 

Podczas środowej sesji rady miasta prawie że jednogłośnie zapadła decyzja o tańszych biletach komunikacji miejskiej dla turystów. 

Specjalna taryfa jest elementem kampanii przygotowanej przez magistrackich urzędników programu #zwiedzajKraków, mającej przyciągnąć do miasta turystę krajowego, aby odbudować lokalny rynek turystyczny po pandemii koronawirusa. 

- Advertisement -

Turystyczna taryfa będzie obowiązywać od 1 lipca do 30 września. Bilety będą dystrybuowane w hotelach. Obejmą nie tylko obszar Krakowa, lecz także strefy podmiejskie.

„Goście, którzy do nas, mamy nadzieję w te wakacje licznie przyjadą będą mieli możliwość, dzięki specjalnej karcie wydawanej przez Wydział Turystyki do korzystania przez 72 godziny z biletów ulgowych w cenie 25 zł” – tłumaczy Łukasz Franek, dyrektor Zarządu Transportu Publicznego. 

Radni, niemal jednogłośnie przytaknęli pomysłowi urzędu miasta. Teraz 72-godzinny normalny bilet kosztuje 50 zł, a z ulgą – 25 zł.

Czytaj: Jacek Kuroń i Zbigniew Romaszewski patronami skwerów w Krakowie

To jedno z lepszych rozwiązań. Potrzebny jest taki bilet, który jest opcją tańszą od samochodu, a jednocześnie pozwoli turystom łatwiej poruszać się po mieście, bez konieczności kasowania wielu biletów jednorazowych – stwierdza Michał Drewnicki, radny Prawa i Sprawiedliwości. 

Podobnie myśli Sławomir Pietrzyk z Przyjaznego Krakowa.

„Sprawa jest ewidentna, prosta i korzystna dla miasta wizerunkowo. Ostatnimi czasy bardzo podrożały bilety jednorazowe, a właśnie z nich w głównej mierze korzystają turyści” – mówi. 

Andrzej Hawranek z Koalicji Obywatelskiej cieszy się z wyjątkowej jednomyślności radnych.

„Nie widziałem żadnego radnego, u którego ten pomysł wzbudzałby jakiekolwiek kontrowersje. Już na wcześniejszym etapie komisja infrastruktury, której jestem członkiem zaopiniowała tę uchwałę pozytywnie” – wyjaśnia.

W ramach tego programu #zwiedzajKraków turyści mogą korzystać ze zniżek w około 80 obiektach noclegowych, muzeach czy restauracjach. 

Czytaj: Skwer na krakowskich plantach nosi imię Zbigniewa Wodeckiego