Gitarowy Rekord Guinnessa we Wrocławiu

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Już niedługo odbędzie się Gitarowy Rekord Guinnessa. Jak co roku, odbędzie się on we Wrocławiu. W związku z COVID-19, organizatorzy musieli wprowadzić kilka zmian. Na jakich zasadach, kiedy i gdzie odbędzie się Gitarowy Rekord Guinnessa 2021?

W tym roku wszyscy chętni gitarzyści i chętne gitarzystki spotkają się na wrocławskim Rynku. Gitarowy Rekord Guinnessa odbędzie się 19 czerwca na Pergoli, ale także w sieci. 

Organizatorzy wydarzenia zapewniają, że nowy termin i lokalizacja umożliwiają zorganizowanie imprezy w sposób bezpieczny i zgodny z przepisami epidemicznymi. Zachęcają również fanów gitary z całego świata do grania online.

- Advertisement -

– Muzyka nie zna granic. Chcemy dać szansę przyłączenia się do Rekordu wszystkim, którzy nie będą mogli pojawić się we Wrocławiu. Tym razem pobijamy gitarowy rekord świata, więc liczymy na powszechną mobilizację, od Wrocławia po Zanzibar – mówi szef Gitarowego Rekordu Świata, Leszek Cichoński.

Czytaj: Trzy dni darmowych koncertów we Wrocławiu

Podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa 2021 we Wrocławiu pojawią się wybitni artyści. Zagra zespół Gary Moore Tribute Band na czele z Jackiem Moorem – synem legendarnego wirtuoza gitary. W Gitarowym Rekordzie Guinnessa weźmie także udział Kenny Carr – gitarzysta Raya Charlesa, jednego z artystów wszech czasów.

Gary Moore Tribute Band wystąpi 19 czerwca. Zespół tworzy m.in. syn brytyjskiego gitarzysty znanego z takich składów jak Skid Row czy Thin Lizzy. Jack Moore miłość do gitary odziedziczył po ojcu. Przez wiele lat występował gościnnie na festiwalach na całym świecie, uświetniając m.in. koncerty Joe Bonamassy czy Deep Purple.

Do wspólnego grania zaprasza również zespół Thin Lizzy. Jack More grywa stale z zespołem Cassie Taylor, realizując równocześnie własne projekty muzyczne. Wraz z Moorem we Wrocławiu zagrają fantastyczni polscy muzycy: basista Łukasz Gorczyca, perkusista Tomek Dominik, gitarzysta Bogdan Topolski oraz znany m.in. z programu „Mam Talent” wokalista Szymon Pejski.

W wydarzeniu weźmie udział także Kenny Carr – gitarzysta i kompozytor znany przede wszystkim ze współpracy z Rayem Charlesem, artystą wszech czasów.

Carr miał przyjemność koncertować z Charlesem po całym świecie przez ponad 10 lat. Brał udział w nagraniach takich albumów jak „Just Between Us” i „Live at Montreux”.

Obecnie Carr występuje w big bandzie amerykańskiego saksofonisty jazzowego i soulowego Maceo Parkera, grając w hołdzie dla Raya Charlesa. Ze swoim kwartetem pojawia się także jako główna gwiazda nowojorskich klubów jazzowych. Kenny jest wykonawcą muzyki instrumentalnej, jazz, blues, funk i fusion. Ma na koncie dziewięć albumów wydanych z udziałem takich artystów jak Richie Morales, Tom Baldwin czy Frank Russo.

W Gitarowym Rekordzie Guinnessa wezmą udział także Grzegorz i Patrycja Markowscy, Grzegorz Skawiński oraz Jan Borysewicz. To pierwsi znani artyści, którzy 19 czerwca wspólnie pomogą pobić Gitarowy Rekord Świata.

Wrocław w tym dniu odwiedzi również Adam Palma i Krzesimir Dębski. Cały tłum gitarzystów poprowadzi Leszek Cichoński. Pojawią się utwory, takie jak: Nie płacz Ewka, Foxy Lady, czy Zawsze tam gdzie Ty.

Czytaj: Służba więzienna na Dolnym Śląsku szuka pracowników

Gitarowy Rekord Guinnessa we Wrocławiu odbędzie się zgodnie z reżimem sanitarnym. Aby zagrać we Wrocławiu należy się zarejestrować: https://zgloszenia24.pl/f/zgloszenie-na-gitarowy-rekord-swiata-2021. Gitarzyści i gitarzystki, którzy nie będą mogli pojawić się we Wrocławiu, mogą dołączać do imprezy online. Tego dnia liczy się każda gitara.

– Nieważne, gdzie będziecie – w domu, w ogródku, w górach, czy na pełnym morzu – dołączcie do nas w sieci. Zagrajmy razem kultowe „Hey Joe” Jimiego Hendrixa – mówi Leszek Cichoński, szef gitarowej orkiestry.

Lista gitarzystów grających online zostanie otwarta 19 czerwca, w dniu bicia Gitarowego Rekordu Świata 2021 – link do zapisów dostępny będzie na stronie: www.heyjoe.pl. Zorganizowane grupy, które planują grać online mogą zgłaszać swoje drużyny, pisząc na adres: gitarowyrekordswiata@gmail.com.

Aby zagrać na Gitarowym Rekordzie Świata 2021, wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Dopuszczalne są wszystkie rodzaje gitar, a także inne instrumenty strunowe. Instruktaże do nauki utworów, które gitarowa orkiestra zagra 19 czerwca, dostępne będą na stronie: www.leszekcichonski.pl/rozgrzewka. Już teraz można ćwiczyć z Janem Borysewiczem przebój Lady Pank „Zawsze tam, gdzie ty”.