Pierwsze w Poznaniu stacjonarne hospicjum dla dzieci! Pomóż je wyposażyć!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Niebawem w Poznaniu rozpocznie działalność PrzyStań, czyli hospicjum stacjonarne dla dzieci i dorosłych. Obiekt został już wybudowany, teraz trzeba go tylko wyposażyć. W związku z tym ruszyła zbiórka. I Ty możesz dorzucić parę groszy. 

Budynek już stoi! Teraz trzeba go tylko wyposażyć. Aby to zrobić potrzeba 270 tysięcy. 

Obecnie w Poznaniu nie ma placówki hospicyjnej, która stacjonarnie opiekowałaby się dziećmi z chorobami paliatywnymi. Powstające właśnie hospicjum będzie mogło przyjąć 25 pacjentów. Placówka będzie miejscem na złapanie oddechu, kiedy rodzice będą musieli zebrać siły i się podleczyć.

- Advertisement -

„Gdy mama się rozchoruje, to nie jest tak, że przyjdzie ciocia, babcia i po prostu poda obiadek. Nie, bo nasze dzieci są karmione dojelitowo, mają respiratory. Nad tą całą aparaturą trzeba panować” – mówi Katarzyna Romańska z Wielkopolskiego Hospicjum Domowego.

Czytaj: Specjalne napisy przed przejściami dla pieszych w Poznaniu

Potrzeba 270 tysięcy

„Nasza placówka będzie nazywała się „PrzyStań”. To będzie takie miejsce, w którym my przystaniemy przy pacjencie i będziemy służyć mu naprawdę kompleksową opieką medyczną i ludzką” – mówi Romańska. 

W serwisie siepomaga.pl rozpoczęła się już zbiórka pieniędzy na wyposażenie hospicjum. Dodatkowo na Facebooku powstała „Grupa licytacyjna Przyjaciół Hospicjum PrzyStań w Poznaniu”, gdzie można nabyć fanty. Zgromadzone środki posłużą m.in. do zakupu regulowanych elektrycznie łóżek rehabilitacyjnych czy foteli rozkładanych z funkcją spania dla opiekuna.

„W zainicjowanych w sieci działaniach pokładamy wielkie nadzieje. Liczymy na to, że pomogą nam zebrać środki na wyposażenie wnętrz i w rezultacie będziemy mogli jak najszybciej oddać ośrodek do dyspozycji pacjentów i ich rodzin” – mówi Romańska.

„Potrzebujemy: 26 łóżek rehabilitacyjnych regulowanych elektrycznie, 14 foteli rozkładanych z funkcją spania dla opiekuna, 26 stolików nocnych, 14 stolików i 40 krzeseł, 3 komplety mebli kuchennych wraz ze sprzętem AGD oraz 14 szaf do sal chorych” – możemy przeczytać na stronie internetowej. 

Czytaj: W Koninie powstanie ciepłownia geotermalna