Sztuczna plaża w Jarosławcu – jedyna taka w Polsce, wyjątkowa na skalę Europy.

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Jarosławiec może pochwalić się czymś pięknym – sztuczną plażą. Ma ona powierzchnię 3 hektarów, a do wakacji ma się powiększyć o kolejne 2,5 hektara. Mają znaleźć się na niej atrakcje dla turystów. 

W położonym nad Bałtykiem Jarosławcu powstała sztuczna plaża, którą każdy się zachwyca. Oprócz Polski, tylko w Holandii znajduje się taka sztuczna plaża, która potrafi przetrwać sztormy.

- Advertisement -

Refulacja, czyli praca polegająca na przepompowaniu rurami piasku z dna morza na plażę. Ma to na celu poszerzanie oraz ochronę plaży, dzięki czemu linia brzegowa w Jarosławcu zyskuje nowy kształt oraz dużą przestrzeń dla turystów, których z każdym rokiem przybywa coraz więcej podczas wakacji.

Aktualnie nowa część plaży ma 3 hektary, ale jest dobra wiadomość – do lata ma powiększyć się o kolejne 2,5 ha. Wykonanie prac zlecił Urząd Morski w Słupsku.

– To niecodzienne, bo zazwyczaj piasek z refulacji po jakimś czasie wraca do morza. Cieszymy się z tego, że u nas jest inaczej, a nasza radość jest tym większa, że plaża będzie okazalsza, bo do wakacji ma przybyć jeszcze jej 2,5 ha powierzchni – powiedział w rozmowie z „Dziennikiem Bałtyckim” wójt gminy Postomino Janusz Bojkowski.

Wójt dodaje, że samorząd planuje stworzyć także dodatkowe atrakcje dla turystów. Na przykład plenerowe imprezy letnie, czy przygotowanie boisk do siatkówki plażowej.

Władze gminy Postomino planują w przyszłości zainstalować na tym terenie także oświetlenie oraz kamerę, dzięki czemu będzie można podziwiać na bieżąco, przez internet, plażę w Jarosławcu. Dodatkowo ma to pomóc w wypromowaniu tej części polskiego wybrzeża.

Źródło: poznajpolske.onet.pl/turystyka.wp.pl/dziennikbaltycki.pl/radiozet.pl/slawno.naszemiasto.pl
Zdjęcie główne: UG Postomino

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Jak przygotować samochód do wiosny? Mamy dla Was kilka cennych porad.