Szkoły dla syren, czyli jak spełnić marzenie z dzieciństwa.

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Chociaż mitologia przedstawiła je jako przerażające femme fatale, to w wyobrażeniach współczesnych ludzi syreny są przyjaznymi, pięknymi kobietami z rybim ogonem. Za sprawą bajki Hansa Christiana Andersena oraz filmu Disneya wiele małych dziewczynek pragnęło być syrenką – zafascynowane Arielką udawały, że mają ogon. Mermaid Academy przenosi zabawę w syreny na znacznie wyższy poziom.

Profesjonalne ogony umożliwiają pływanie połączone z nurkowaniem czyli mermaiding. Syrenie ogony nie tylko mają rozmaite kolory czy wzory, ale również świetnie trzymają się w wodzie. Występują w kilku rozmiarach – poczuć się jak syrena mogą zarówno małe dziewczynki, dorosłe kobiety czy mężczyźni.

https://www.facebook.com/UKMerlympics/videos/vb.382194345521306/253187531999291/?type=2&theater

- Advertisement -

Mermaiding to nie tylko urzeczywistnienie dziecięcych marzeń, ale również sport. Pływanie z syrenim ogonem wymaga niezwykłej sprawności, zaangażowania wszystkich mięśni. Ogon jest niezbędnym akcesorium, ale to wciąż duże obciążeniem, z którym trzeba sobie poradzić.

Oprócz ćwiczeń w basenach pod okiem przeszkolonych instruktorów na syreny czekają też inne atrakcje. Niektóre szkoły organizują syrenie przyjęcia urodzinowe, podczas których goście również mogą spróbować swoich sił w wodzie. Mamy mogą pływać razem ze swoimi pociechami podczas rodzinnych wydarzeń. A swoje syrenie umiejętności można sprawdzić, biorąc udział w konkursach, również na szczeblu międzynarodowym.

fot: źródło

Pływanie z syrenim ogonem stało się na tyle popularne, że zaczęto organizować mistrzostwa, przypominające konkursy tradycyjnego pływania. Na całym świecie syreny w pięknych ogonach ścigają się podczas podwodnych wyścigów. Niedawno UK było gospodarzem Merlympics – czyli mistrzostw olimpijskich dla syren. Uczestnicy mieli od 7 do 40 lat, występowali w różnych kategoriach czy stylach. Konkurs był największą atrakcją dla najmłodszych. W materiale podsumowującym wydarzenie dziewczynki dumnie pokazywały swoje medale, szczęśliwe opowiadały o pasji jaką jest dla nich mermaiding.

Zobacz największy na świecie eko-mural! 

Jedna z młodszych uczestniczek wskazała, że najbardziej niesamowite jest to, że może robić coś niemożliwego dla innych ludzi. Bycie syreną pozostawało w granicach dziecięcych  wyobrażeń, naiwnych marzeń – szkoły dla syren zaczęły je urzeczywistniać.

https://www.facebook.com/PMSADAVAO/videos/821865291536391/

Mermaiding to nie tylko sport, ale też pobudzanie swojej wyobraźni, pokonywanie słabości, nawiązywanie nowych przyjaźni. A także – jak mówi jedna z instruktorekprzynoszenie magii do świata ludzi.

Kursy dla syren odbywają się w różnych zakątkach świata. Zaczęło się na Filipinach, następnie pojawiły się w Kanadzie, Francji, Australii, Niemczech. Czy mermaiding ma szansę pojawić się w Polsce? Fanki Arielki na pewno by się ucieszyły!

Jesteś z Wrocławia? Sprawdź, co nowego w Twoim mieście na f7wroclaw.pl

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Zdjęcie główne: źródło