Szkoły dla syren, czyli jak spełnić marzenie z dzieciństwa.

0
4173

Chociaż mitologia przedstawiła je jako przerażające femme fatale, to w wyobrażeniach współczesnych ludzi syreny są przyjaznymi, pięknymi kobietami z rybim ogonem. Za sprawą bajki Hansa Christiana Andersena oraz filmu Disneya wiele małych dziewczynek pragnęło być syrenką – zafascynowane Arielką udawały, że mają ogon. Mermaid Academy przenosi zabawę w syreny na znacznie wyższy poziom.

Profesjonalne ogony umożliwiają pływanie połączone z nurkowaniem czyli mermaiding. Syrenie ogony nie tylko mają rozmaite kolory czy wzory, ale również świetnie trzymają się w wodzie. Występują w kilku rozmiarach – poczuć się jak syrena mogą zarówno małe dziewczynki, dorosłe kobiety czy mężczyźni.

WOW …Sneak Peak of the UK Merlympics With Mayim Mermaid Academy & Finsplash Mermaid School… Mermaid MerShell will be making a few short videos over the next few weeks. Please be patient there is sooo much footageX “Mermaids warming up for the #Merlympics”

Publisert av UK Merlympics Torsdag 23. august 2018

Mermaiding to nie tylko urzeczywistnienie dziecięcych marzeń, ale również sport. Pływanie z syrenim ogonem wymaga niezwykłej sprawności, zaangażowania wszystkich mięśni. Ogon jest niezbędnym akcesorium, ale to wciąż duże obciążeniem, z którym trzeba sobie poradzić.

Oprócz ćwiczeń w basenach pod okiem przeszkolonych instruktorów na syreny czekają też inne atrakcje. Niektóre szkoły organizują syrenie przyjęcia urodzinowe, podczas których goście również mogą spróbować swoich sił w wodzie. Mamy mogą pływać razem ze swoimi pociechami podczas rodzinnych wydarzeń. A swoje syrenie umiejętności można sprawdzić, biorąc udział w konkursach, również na szczeblu międzynarodowym.

fot: źródło

Pływanie z syrenim ogonem stało się na tyle popularne, że zaczęto organizować mistrzostwa, przypominające konkursy tradycyjnego pływania. Na całym świecie syreny w pięknych ogonach ścigają się podczas podwodnych wyścigów. Niedawno UK było gospodarzem Merlympics – czyli mistrzostw olimpijskich dla syren. Uczestnicy mieli od 7 do 40 lat, występowali w różnych kategoriach czy stylach. Konkurs był największą atrakcją dla najmłodszych. W materiale podsumowującym wydarzenie dziewczynki dumnie pokazywały swoje medale, szczęśliwe opowiadały o pasji jaką jest dla nich mermaiding.

Zobacz największy na świecie eko-mural! 

Jedna z młodszych uczestniczek wskazała, że najbardziej niesamowite jest to, że może robić coś niemożliwego dla innych ludzi. Bycie syreną pozostawało w granicach dziecięcych  wyobrażeń, naiwnych marzeń – szkoły dla syren zaczęły je urzeczywistniać.

Little Mermaid PMSA-Davao

Meet our Little Mermaids from last Friday Mermaid Class at Woodridge Park Club House. THey had so much fun learning mermaid swim with Mermaid Tinny and Mermaid Djkylee

Publisert av Philippine Mermaid Swimming Academy – Davao Mandag 6. august 2018

Mermaiding to nie tylko sport, ale też pobudzanie swojej wyobraźni, pokonywanie słabości, nawiązywanie nowych przyjaźni. A także – jak mówi jedna z instruktorekprzynoszenie magii do świata ludzi.

Kursy dla syren odbywają się w różnych zakątkach świata. Zaczęło się na Filipinach, następnie pojawiły się w Kanadzie, Francji, Australii, Niemczech. Czy mermaiding ma szansę pojawić się w Polsce? Fanki Arielki na pewno by się ucieszyły!

Jesteś z Wrocławia? Sprawdź, co nowego w Twoim mieście na f7wroclaw.pl

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Zdjęcie główne: źródło