SZCZEPCIObus na ulicach Wrocławia

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

SZCZEPCIObus na ulicach Wrocławia pojawi się w dniach 30 – 31.07 i 1.08. 

SZCZEOCIObus, czyli mobilny punkt szczepień w autobusie MPK to ciekawe rozwiązanie. Chętne osoby, które będą chciały się zaszczepić nie będą musiały specjalnie szukać stacjonarnego punktu ani się rejestrować – wrocławski SZCZEPIObus pojawi się tam, gdzie będzie dużo ludzi, co ułatwi cały proces. 

I tak, SZCZEPIObus pojawi się 30 lipca przed meczem żużlowym na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

- Advertisement -

Skorzystają z niego kibice idący na zawody Grand Prix 2021. To wydarzenie, na które przybędzie wiele fanów żużla nie tylko z Polski. Będą też kibice z całego świata. Część z nich zapewne nie jest zaszczepiona. Dlatego na wrocławskim Stadionie Olimpijskim chętne osoby będą mogły się zaszczepić bez zbędnych formalności i procedur. 

Autobus MPK stoi już przed wejściem na Stadion Olimpijski przed dzisiejszym spotkaniem  od 15:00 do 20:00. Chętni zaszczepią się w nim jednodawkowym preparatem Johnson & Johnson.

Jutro, 31 lipca, SZCZEPCIObus od godziny 9:00 do 18:00 pojawi się we wrocławskim ogrodzie zoologicznym tuż obok wybiegu pingwinów i surykatek.

W niedzielę z kolei zaszczepią się parafianie. 

SZCZEPIObus stanie w godzinach 9:00–12:00 pod Parafią Rzymskokatolicką pw. św. Jadwigi Śląskiej we Wrocławiu-Leśnicy przy ul. Wolskiej 6, a w godzinach 12:30–16:00 przy Kościele pw. św. Andrzeja Boboli przy ulicy Koszalińskiej 15.

Czytaj: Wrocław: powstały hotele dla owadów

SZCZEPCIObus to wspólna akcja miasta Wrocław, MPK Wrocław i Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Partnerem medycznym akcji jest natomiast Dolnośląskie Centrum Chorób Serca im. prof. Zbigniewa Religi MEDINET. 

Ponad milion dawek szczepionki przeciwko COVID19 podano we Wrocławiu! 60% mieszkańców stolicy Dolnego Śląska jest już w pełni zaszczepionych, ale to wciąż zbyt mało by uchronić miasto przed konsekwencjami kolejnej fali zachorowań. Dlatego Wrocław rozpoczyna kolejną, specjalną akcję szczepień i nową kampanię edukacyjną #WrocławSięSzczepi.

Czytaj: Odwiedź Panoramę Racławicką we Wrocławiu, zobacz jak zmieniła się po remoncie!