Pomimo że od jakiegoś czasu można odwiedzać muzea i galerie sztuki to Panorama Racławicka jest nadal zamknięta. Kiedy będzie można ją odwiedzić i ile kosztują bilety? Wszystkiego dowiesz się poniżej.
Panorama Racławicka jest zamknięta dla odwiedzających od sierpnia zeszłego roku. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że niebawem to słynne miejsce zostanie ponownie otwarte. Bilety można zakupić od dwóch dni, czyli od 15 czerwca. A kiedy otwarcie?
Modernizacja Panoramy Racławickiej rozpoczęła się w sierpniu ubiegłego roku. Od tego czasu muzeum pozostaje cały czas zamknięte dla zwiedzających, ale niebawem się to zmieni.
Mimo że prace modernizacyjne będą trwały do września, to muzeum zostanie otwarte dla publiczności 27 lipca.
Od 27 lipca można znowu przyjść, aby obejrzeć prawdziwą perłę w historii polskiego malarstwa –przedstawiające bitwę pod Racławicami płótno autorstwa Wojciecha Kossaka i Jana Styki (namalowane przy współpracy innych artystów).
– Zdaję sobie sprawę, że ludzie są stęsknieni i chcą zobaczyć miejsce, które jest wizytówką Wrocławia – mówi Piotr Oszczanowski.
Od dwóch dni można kupować bilety do Panoramy Racławickiej. W okresie wakacyjnym, tj. 27 lipca – 31 sierpnia, obowiązywać będą promocyjne ceny wejściówek.
W czasie wakacji Panorama Racławicka będzie czynna codziennie (z wyjątkiem poniedziałków)od 9.30 do 17.00, a w sobotę do 19.00.
– Modernizacja ma na celu podnieść komfort pobytu w tym miejscu, abyśmy dobrze zapamiętali wizytę i chcieli tu powrócić – dodaje Piotr Oszczanowski.
Czytaj: Gitarowy Rekord Guinnessa – zasady, data, miejsce
Ceny biletów do Panoramy Racławickiej (27.07 – 31.08):
- Normalny – 30 zł
- Ulgowy/rodzinny – 23 zł
- Specjalny – 3 zł
Ceny biletów do Panoramy Racławickiej (od 01.09):
- Normalny – 50 zł
- Ulgowy/rodzinny – 35 zł
- Specjalny – 10 zł
Bilet do Muzeum „Panorama Racławicka” upoważnia – w ciągu 3 miesięcy od daty wydrukowanej na bilecie – do zwiedzenia bezpłatnie wystaw stałych w Muzeum Narodowym we Wrocławiu, Muzeum Etnograficznym i Pawilonie Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej.
Czytaj: Służba więzienna rusza z rekrutacją na Dolnym Śląsku