13. PKO Poznań Półmaraton jeszcze w 2021 roku!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Przed Nami 13. edycja Poznańskiego Półmaratonu. Na tę chwilę czekaliśmy długo, bo prawie 2 lata! Przez ulice Poznania przebiegną fani długodystansowego biegania. W tym tygodniu ruszają zapisy.

13. PKO Poznań Półmaraton odbędzie się 17 października. Zapisy na imprezę ruszają już w tę w środę, 4 sierpnia.

– Jesień wszystkim biegaczom w Poznaniu kojarzy się z maratonem. Tym razem, nietypowo, chcemy zaproponować zawodnikom przebiegnięcie połowy królewskiego dystansu – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor 13. PKO Poznań Półmaratonu.

- Advertisement -

– To najbezpieczniejsza możliwość do przeprowadzenia w warunkach pandemii. Organizując bieg wprowadzimy także szereg innych środków ostrożności – dodał Miadziołko. 

Bieg w dobie pandemii

Start i meta zlokalizowane będą w rejonie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Aktualnie trwają prace nad przebiegiem trasy, która, jak przez ostatnie lata, będzie prowadzić przez ulice Poznania. 

Fizycznie na wspólnym dla 5 tysięcy biegaczy starcie będą mogły stanąć wyłącznie osoby zaszczepione pełną dawką szczepionki przeciwko koronawirusowi Sars-Cov-2, które dobrowolnie okażą organizatorowi oficjalny unijny certyfikat szczepienia. Brak okazania certyfikatu uniemożliwi wydanie odbioru pakietu startowego, tym samym uczestnictwo w 13. PKO Poznań Półmaratonie.

Czytaj: Koszary Kultury w Poznaniu – wydarzenia kulturalne dla mieszkańców

Źródło: Youtube

Opłaty startowe za udział w półmaratonie w tradycyjnej formule

  • zgłoszenia i płatność do 20 września 2021r. – opłata 95 zł (online i osobiste),
  • zgłoszenia i płatność 21 września – 14 października 2021r. – opłata 120 zł (online i osobiste),
  • zgłoszenia i płatność w dniach 15 i 16 października 2021r. – opłata 150 zł (tylko osobiste w Biurze Zawodów na MTP).

W dniu 17 października Biuro Zawodów będzie nieczynne i nie będzie możliwości zapisu, jak również odbioru pakietu startowego. 

Dodatkowo można wziąć udział w biegu wirtualnym, w którym uczestnik sam wybiera trasę i pokonuje ją indywidualnie korzystając z przygotowanej aplikacji. W tym przypadku istnieje możliwość otrzymania pakietu startowego za pośrednictwem kuriera. 

Czytaj: Poznań: specjalne napisy przed przejściami dla pieszych

Opłaty startowe za udział w półmaratonie w formule wirtualnej

  • z odbiorem osobistym w Biurze Zawodów: Pakiet startowy – 65 zł (rejestracja w aplikacji, medal odlewany, koszulka techniczna z brandem biegu, worek typu żeglarskiego z brandem biegu, numer startowy i dyplom do samodzielnego wydruku),
  • odbiór pakietu za pośrednictwem przesyłki kurierskiej (na terenie Polski): Pakiet startowy – 77 zł (rejestracja w aplikacji, medal odlewany, koszulka techniczna z brandem biegu, worek typu żeglarskiego z brandem biegu, numer startowy i dyplom do samodzielnego wydruku).

Wersja wirtualna półmaratonu potrwa tydzień od 11 do 17 października 2021 roku. Zgłoszenia przyjmowane będą aż do 17 października do godziny 12.00.

Więcej informacji w regulaminach zawodów.

Do zobaczenia!