Strona główna Badania Świat z każdym dniem zmienia się na lepsze!

Świat z każdym dniem zmienia się na lepsze!

0
Świat z każdym dniem zmienia się na lepsze!

Wiadomości przepełnione są wydarzeniami, które nas poruszają, ale wydaje mi się, że większość tych treści skupia się raczej na problemach i sytuacjach, które wzbudzają w Nas negatywne emocje. Jednak koniec roku to zawsze dobry moment żeby spojrzeć wstecz i uświadomić sobie, jak gigantyczny progres jako ludzie uczyniliśmy na przestrzeni ostatnich 365 dni.

Wiedeń zaproponował rozwiązanie w walce z nadwagą wśród dzieci. Czytaj TUTAJ! 

Coraz chętniej i bardziej świadomie poruszamy problemy, które dotyczą nas bezpośrednio ale i całego globu. Intensywnie zwalczamy plastik w trosce o naturalne środowisko, staramy się poprawić generalne zdrowie psychiczne i fizyczne. Globalny poziom tolerancji na przestrzeni ostatnich lat wzrasta w przyjemnym dla serduszka tempie. Wojny i przemoc stają się jakby marginalnym problemem, w większości miejsc na świecie rośnie generalny standard życia. Oto tylko kilka przykładów milowych kroków, które uczyniliśmy jako ludzie w 2018 roku.

 1. Populacja dzikich tygrysów zamieszkujących okolice Nepalu niemal się podwoiła na przestrzeni ostatnich 9 lat dzięki zaangażowaniu i zwiększeniu wkładu finansowego w ochronę danych terenów.
 2. Masakryczne wycinki lasów w Indonezji spadły o 60% w związku z zakazem drastycznego wylesiania terenów zielonych, zwiększenia nacisku na edukacje w tym zakresie i poprawione regulacje prawne.
 3. Rada Narodów Zjednoczonych zapewnia, że przy aktualnym postępie świadomości ekologicznej, dziura ozonowa przestanie być problemem w obrębie całego globu już w 2060 roku.
 4. Przekazano rekordową kwotę 10 miliardów dolarów w celu ochrony 14 milionów kilometrów kwadratowych wód oceanicznych w okolicach Bali.
 5. Po ponad dziesięcioletnich debatach w 2018 roku 140 państw zgodziło się rozpocząć negocjacje w związku z „Paris Agreement for the Ocean”, pierwszym w historii międzynarodowym prawem zakazującym nadmierny połów i mający na celu ochronę życia wodnego.
 6. W 2018 Nigeria ogłosiła, że na przestrzeni ostatnich trzech dekad posadziła ponad 200 milionów drzew, co zostało uznane za największą pozytywną zmianę środowiskową na w całej historii Afryki.
 7. Ponad 25 milionów szczepionek przeciwko nowej odmianie cholery zostały rozdystrybuowane globalnie w celu rozpoczęcia największej w historii walki szczepionkowej przeciwko chorobą.
 8. Francja ogłosiła drastyczny spadek osób palących oscylujący w granicach miliona osób na przestrzeni poprzedniego roku. W USA użycie wyrobów tytoniowych jest obecnie najniższe od początku gromadzenia tego typu danych statystycznych w roku 1965.
 9. Wschodnia Afryka, miejsce z największym wskaźnikiem ludzi zarażonych wirusem HIV ogłosiła spadek zainfekowania o 44% na przestrzeni ostatnich 6 lat.
 10. Niemcy ogłosiły, że w 2018 ponad 300 000 uchodźców znalazło pracę, oraz stosunek tolerancji do otwartych granic znacznie wzrósł na przestrzeni ostatniego roku.
 11. Kanada została drugim na świecie państwem, które postanowiło zalegalizować marijuane, co w przyszłości może się przełożyć na większą swobodę prawną na całym globie.
 12. W 2018 roku Libański rząd wydał rozporządzenie, w którym orzeka, że homoseksualizm nie jest przestępstwem.
 13. W tym roku, pierwszy raz w 10 000 letniej historii cywilizacji większość ludzi na Ziemi nie jest już na skraju ubóstwa.
 14. Od roku 1994 globalna ilość samobójstw spadła o 38%, miliony ludzkich istnień.
 15. Bangladesz ogłosił redukcję śmiertelności wśród dzieci o 78% na przestrzeni 28 lat, co jest największą zmianą w historii świata.
 16. Największy na świecie konsument energetyczny Chiny zapewnił, że do roku 2030 aż 35% źródeł czerpania energii będzie pochodziło ze źródeł odnawialnych.
 17. Po ponad dekadzie najniebezpieczniejsza prowincja Afganistanu została pozbawiona większości materiałów wybuchowych. Ponad 80% całego kraju zostało odminowanych.
 18. W związku z upadkiem ISIS spadek śmiertelności wśród cywili spadł o 80% na przestrzeni paru miesięcy, w porównaniu z poprzednim rokiem.
 19. W 30 największych miastach USA zanotowano znaczny spadek przestępstw, w tym morderstw, aż o 7.6% mniejszy niż w 2017.
 20. Naród Niemiecki pomimo przyjęcia gigantycznej ilości uchodźców również zanotował spadek przestępczości aż o 10%, co daje najniższy wynik od 30 lat.
 21. W zeszłym roku Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała ponad 126 mln złotych i był to absolutny rekord. Dołącz się do tegorocznej zbiórki!

To tylko parę przykładów, ale myślę, że wystarczająco dużo żeby dać do myślenia. Tak na prawdę jako cywilizacja z roku na rok czynimy coraz większe postępy w drodze do ogólnego pokoju, równości i dobrobytu. Kiedy więc w 2019 zobaczycie jakieś dramatyczne wydarzenie w wiadomości, miejcie świadomość, że to wyjątkowa sytuacja, która w skali globalnej jest na prawdę odstępstwem od reguły.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się TUTAJ! 🙂