Rafał Gaweł skazany na 2 lata więzienia!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

fot: źródło

Szef niezwykle kontrowersyjnego Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, Rafał Gaweł, za oszustwa i fałszerstwa, został skazany na 2 lata więzienia. Wyrok jest prawomocny.

Zarówno Gaweł, jak i Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, od początku swojej działalności, budzą wątpliwości. Z samą działalnością OMZRiK można polemizować – owszem, monitoruje on przejawy agresji i nietolerancji wobec osób o innym kolorze skóry czy wyznaniu, ale jeśli ktoś atakuje osoby religijne, heteroseksualne bądź prawicowe, OMZRiK nie zwraca uwagi na takie zachowania; ot, puszcza „mimo uszu”, a wszystko przechodzi echem. (Nie)oczywiste, prawda? Cóż – jak widać – nie każdy zasługują na szacunek i walkę o prawa, które WSZYSCY mamy równe…

- Advertisement -

Według pierwszej instancji, szef OMZRiK, początkowo miał spędzić w więzieniu 4 lata, jednak finalnie zdecydowano się na 2 lata pozbawienia wolności.

fot: źródło

Przeczytaj: Płacenie za bilet plastikową butelką? Teraz to możliwe!

Prokuratura badała szczegóły dotyczące prowadzenia przez Rafała Gawła działalności gospodarczej, a cała sprawa dotyczyła ogromnych oszustw finansowych na szkodę banku (kwota zarzucanego wyłudzenia, to aż 240 tysięcy złotych!). „Ponadto, w pięciu kolejnych bankach, zarzucono oszustwa na szkodę prywatnych przedsiębiorców, którzy mieli nie dostać zapłaty za dostarczone dla oskarżonego towary. Dwa kolejne zarzuty dotyczyły udaremnienia egzekucji wierzytelności. W sumie chodzi o kwoty rzędu 700 tys. zł.” – podaje dziennik narodowcy.net. Oprócz tego, wśród zarzutów znalazły się również oskarżenia o działalność na szkodę wielu firm i fundacji. Jak widać, oskarżenia okazały się prawdą, dlatego też Rafał Gaweł spędzi najbliższe 2 lata za kratkami.

Sprawdź: f7krakow

W miniony piątek, 4 stycznia 2019 roku, sąd apelacyjny obniżył wyrok I instancji do 2 lat więzienia. Wyrok jest prawomocny i nie podlega żadnej dyskusji – Rafał Gaweł idzie do więzienia. A my mamy nadzieję, że OMZRiK zacznie działać na rzecz WSZYSTKICH poszkodowanych – szczególnie tych, którzy identyfikują się z miłością do naszego pięknego kraju.

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.