Rafał Gaweł skazany na 2 lata więzienia!

0
1255

fot: źródło

Szef niezwykle kontrowersyjnego Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, Rafał Gaweł, za oszustwa i fałszerstwa, został skazany na 2 lata więzienia. Wyrok jest prawomocny.

Zarówno Gaweł, jak i Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, od początku swojej działalności, budzą wątpliwości. Z samą działalnością OMZRiK można polemizować – owszem, monitoruje on przejawy agresji i nietolerancji wobec osób o innym kolorze skóry czy wyznaniu, ale jeśli ktoś atakuje osoby religijne, heteroseksualne bądź prawicowe, OMZRiK nie zwraca uwagi na takie zachowania; ot, puszcza „mimo uszu”, a wszystko przechodzi echem. (Nie)oczywiste, prawda? Cóż – jak widać – nie każdy zasługują na szacunek i walkę o prawa, które WSZYSCY mamy równe…

Według pierwszej instancji, szef OMZRiK, początkowo miał spędzić w więzieniu 4 lata, jednak finalnie zdecydowano się na 2 lata pozbawienia wolności.

fot: źródło

Przeczytaj: Płacenie za bilet plastikową butelką? Teraz to możliwe!

Prokuratura badała szczegóły dotyczące prowadzenia przez Rafała Gawła działalności gospodarczej, a cała sprawa dotyczyła ogromnych oszustw finansowych na szkodę banku (kwota zarzucanego wyłudzenia, to aż 240 tysięcy złotych!). „Ponadto, w pięciu kolejnych bankach, zarzucono oszustwa na szkodę prywatnych przedsiębiorców, którzy mieli nie dostać zapłaty za dostarczone dla oskarżonego towary. Dwa kolejne zarzuty dotyczyły udaremnienia egzekucji wierzytelności. W sumie chodzi o kwoty rzędu 700 tys. zł.” – podaje dziennik narodowcy.net. Oprócz tego, wśród zarzutów znalazły się również oskarżenia o działalność na szkodę wielu firm i fundacji. Jak widać, oskarżenia okazały się prawdą, dlatego też Rafał Gaweł spędzi najbliższe 2 lata za kratkami.

Sprawdź: f7krakow

W miniony piątek, 4 stycznia 2019 roku, sąd apelacyjny obniżył wyrok I instancji do 2 lat więzienia. Wyrok jest prawomocny i nie podlega żadnej dyskusji – Rafał Gaweł idzie do więzienia. A my mamy nadzieję, że OMZRiK zacznie działać na rzecz WSZYSTKICH poszkodowanych – szczególnie tych, którzy identyfikują się z miłością do naszego pięknego kraju.

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.

Poprzedni artykuł27. finał WOŚP! Sprawdź jak zagra Poznań!
Następny artykułŚwiat z każdym dniem zmienia się na lepsze!
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.