Startup z Poznania ma szansę odmienić na zawsze telemedycynę

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Polacy to mądry naród! Dowodzą temu specjaliści z StethoMe, którzy mogą odmienić na zawsze telemedycynę.

Specjaliści z StethoMe stworzyli e-stetoskop wraz z najskuteczniejszym i najbardziej precyzyjnym algorytmem sztucznej inteligencji pozwalający na zdalne osłuchanie płuc chorego pacjenta, wykazując patologiczne czynniki osłuchowe z o wiele większym prawdopodobieństwem niż lekarze. Ponadto e-stetoskop pomaga w monitorowaniu chorób przewlekłych, takich jak mukowiscydoza, postcovid, czy astma, szybko, bezboleśnie i bez wychodzenia z domu.

Czy Twoje dziecko często choruje na infekcje górnych dróg oddechowych? Masz dość tracenia czasu w kolejkach u lekarza? Chcesz móc szybko reagować na infekcje lub zaostrzenie astmy u dziecka? Stetoskop StethoMe może przyjść ci z pomocą.

- Advertisement -

Czytaj: W Wielkopolsce brakuje krwi! Jakiej najbardziej brakuje?

Zdjęcie: Facebook

Specjaliści z StethoMe współtworzyli małe, poręczne elektroniczne urządzenie w postaci ładnego i niewielkiego krążka oraz sztuczną inteligencję SthetoMe AI, która jest najważniejszym elementem całego projektu.

Czytaj: Wyjątkowy, ozdobiony tysiącami lampek tramwaj znów wyruszył na ulice Poznania

Odpowiada ona za właściwe nagranie oraz analizę i poszukiwanie patologicznych dźwięków pochodzących z naszych płuc takich jak świsty, rzężenia a także furczenia. Została opracowana od początku do końca przez zespół inżynierów i jest obecnie najbardziej zaawansowanym projektem tego typu na rynku z licznymi certyfikatami na koncie.

Do poprawnego działania e-stetoskopu dodatkowo potrzeba smartfona oraz aplikacji StethoMe, a urządzenia łączą się ze sobą za pomocą systemu bluetooth. Badanie wykonuje się dość szybko i intuicyjnie, a ponadto można zrobić je w każdym miejscu, o dowolnej porze. W domu przykładamy to urządzenie w miejsca wskazane w aplikacji, która nagrywa nasz oddech i nagranie przekazuje do lekarza SthetoMe AI, który analizuje jego odgłos rozpoznając choroby.

Elektroniczny stetoskop StethoMe z systemem analizy dźwięków osłuchowych

StethoMe to połączenie elektronicznego domowego stetoskopu z systemem analizy dźwięków osłuchowych i wygodną aplikacją. Umożliwia to wykonywanie regularnych badań w domu i wczesne wykrywanie m.in. epizodów zaostrzenia astmy.

Z pomocą StethoMe:

  • Samodzielnie osłuchasz dziecko bez wychodzenia z domu.
  • W porę wyłapiesz dźwięki charakterystyczne dla zaostrzenia astmy lub rozwijającej się infekcji.
  • Wyniki natychmiast prześlesz do swojego pediatry np. e-mailem lub przez SMS.
  • Dostęp do całej historii choroby dziecka będziesz mieć zawsze pod ręką w wygodnej aplikacji.

Wykryj u dziecka dźwięki pojawiające się w przebiegu zapalenia płuc lub oskrzeli

Osłuchaj dziecko w domu, kiedy tylko masz wątpliwości. Wynik poznasz od razu. Dbanie o zdrowie i bezpieczeństwo najbliższych nigdy nie było tak proste.

Zespół StethoMe wśród 50. Najbardziej Kreatywnych w Biznesie! Ogromne gratulacje! Ranking ten od 9 lat pomaga budować i promować innowacyjne oraz kreatywne biznesy w Polsce.