Zakończyła się warta 11 mln złotych przebudowa Centrum Neuromed we Wrocławiu

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Zakończyły się przebudowa i remont w Centrum Neuropsychiatrii NEUROMED przy ul. Białowieskiej we Wrocławiu. Dla małych pacjentów przygotowano m.in. nowe sale terapeutyczne i rozbudowaną bibliotekę.

Pierwszy etap zrealizowaliśmy w 2018 roku za kwotę ponad 4 mln zł. Wtedy zajęliśmy się pomieszczeniami dla najmłodszych. Dobudowane zostały dwa pietra, w których powstały specjalistyczne gabinety. Konieczne były jednak kolejne inwestycje. Szukaliśmy sposobu, by dzieci o szczególnych potrzebach terapeutycznych i edukacyjnych, mogły w godnych warunkach uczyć się i leczyć. Tak samo ważne były warunki dla lekarzy i nauczycieli – powiedział Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Zdjęcie: Facebook

Jak poinformował we wtorek magistrat w przesłanym komunikacie, lekarze, pielęgniarki, logopedzi i psychologowie mają teraz do dyspozycji nowe pokoje. Powstały sale wyciszenia i dziennego pobytu. Po remoncie budynek jest klimatyzowany, ma windę dostosowaną do osób niepełnosprawnych.

- Advertisement -

„To jest bardzo ważny ośrodek nie tylko na skalę regionu, ale na skalę kraju. Jako jeden z nielicznych, który w kompleksowy sposób poza szpitalem diagnozuje dzieci i zajmuje się ich leczeniem. Tutaj w nowoczesny sposób leczone są także małe dzieci z chorobami rozwojowymi” – powiedziała cytowana w komunikacie dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych w Urzędzie Miejskim Joanna Nyczak.

Czytaj: Już działają „Przystanki Ciepła” we Wrocławiu

Za remont i przebudowę centrum odpowiadał Zarząd Inwestycji Miejskich. Jak podał wrocławski Ratusz w informacji prasowej, przebudowa i remont Centrum Neuropsychiatrii Neuromed przy ul. Białowieskiej we Wrocławiu łącznie kosztowała 11 mln zł. 

Zdjęcie: Facebook

Problemy psychiczne dzieci. „Potrzeby są ogromne”

W Centrum neuropsychiatrii rocznie po pomoc zgłasza się blisko 10 tysięcy młodych ludzi. Na oddziale dziennym leczy się i uczy blisko setka dzieci i młodzieży.

„Potrzeby są ogromne. To jest oddział, który jest alternatywą leczenia szpitalnego. To są dzieci, które nie idą do hospitalizacji całodobowej, są tutaj diagnozowane, leczone, mogą się uczyć i wrócić do społeczeństwa. Bardzo dziękujemy za tę bardzo potrzebną inwestycję” – powiedziała dyrektor Centrum Neuropsychiatrii Halina Flisiak-Antonijczuk.

Czytaj: Szpital we Wrocławiu ma nowy sprzęt

„Zaburzenia psychiczne u dzieci i młodzieży są coraz bardziej powszechne. U najmłodszych dzieci zapotrzebowanie na pomoc psychiatryczną wzrosło o 30%, a u młodzieży nawet o 60%” – napisano w komunikacie.

Zdjęcie: Facebook
Zdjęcie: Facebook