Primark otwiera sklep w Poznaniu

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Po długim weekendzie majowym w Poznaniu będzie otwarcie pierwszego sklepu Primark. Irlandzka sieć planuje otworzyć sieć swoich sklepów w Polsce.

Już w czwartek 6 maja pierwszy sklep marki Primark zostanie otwarty w Poznaniu.

To będzie otwarcie drugiego sklepu Primark w Polsce. W sierpniu 2020 roku Primark otworzył swój pierwszy sklep w Warszawie. Teraz, drugi sklep będzie w Poznaniu, oficjalne otwarcie będzie 6 maja. Na początku mówiło się, że będzie to 25 marca, ale niestety, wtedy kolejny raz zamknięto galerie handlowe przez COVID-19.

- Advertisement -

– Cieszymy się, że możemy zaoferować klientom z Poznania słynną modę i ceny Primark. Nie moglibyśmy wymarzyć sobie lepszej lokalizacji dla naszego drugiego sklepu w Polsce. Nasz nowy zespół jest gotowy na bezpieczne powitanie klientów w sklepie, aby mogli oni kupić nasze ubrania na nowy sezon, jak również odzież z kolekcji podstawowej, a wszystko to w niesamowitych cenach – zaznaczył Maciej Podwojski, area manager na Polskę, Słowenię oraz Czechy.

Nowo otwarty sklep w Poznaniu dał 230 nowych miejsc pracy. To dużo, biorąc pod uwagę obecny stan gospodarki przez pandemię. Sklep Primark w Poznaniu ma mieć podobną powierzchnię do sklepu w Warszawie, czyli około 3,5 tys. m2.

Trzeci sklep zostanie otwarty w Katowicach, ale dopiero w 2023 roku.

Czytaj: Czworonożny bohater Batman przechodzi na emeryturę

Primark to sklep, w którym można kupić ubrania, kosmetyki i artykuły gospodarstwa domowego o najlepszym stosunku jakości do ceny, zgodnie z hasłem: „niesamowita moda w niesamowitych cenach” („Amazing Fashion at Amazing Prices”).

„Klienci będą mogli kupić w nim także produkty Primark, wykonane z materiałów pozyskiwanych w sposób zrównoważony, w tym organicznych oraz pochodzących z recyklingu. Asortyment ten jest częścią inicjatywy Primark Cares, zgodnie z którą Primark, jako firma odpowiedzialna, chce sukcesywnie powiększać asortyment produktów wykonanych z materiałów ekologicznych oraz bardziej przyjaznych środowisku” – podaje w komunikacie sieć Primark.

Dla Primark ważna jest ochrona środowiska.

„Praca Zespołu Primark ds. zrównoważonego rozwoju środowiska obejmuje wiele zagadnień, między innymi takich jak sposób pozyskiwania surowców, np. bawełny, wpływ procesów produkcyjnych fabryk na środowisko, efektywność sklepów Primark oraz nasze zobowiązanie do recyklingu tam, gdzie to tylko możliwe. To wszystko ma znaczenie” – czytamy na stronie primark.com.

Czytaj: W Poznaniu rusza Gran Fondo Series

Primark otworzył swój pierwszy sklep w Dublinie w 1969 roku pod nazwą Penneys. Obecnie działa w 382 sklepach w 13 krajach.