Jaskinia Niedźwiedzia ponownie otwarta

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Majówka zbliża się już naprawdę dużymi krokami. Jeśli nie macie jeszcze planów, możecie się wybrać do Jaskini Niedźwiedzia, ponieważ zostaje ona ponownie otwarta. 

Od dzisiaj, czyli od 30 kwietnia znów można odwiedzić Jaskinię Niedźwiedzia. Atrakcja turystyczna była niedostępna dla odwiedzających z powodu COVID-19. 

Tak więc, jeśli ktoś z Was spędza Majówkę 2021 na Dolnym Śląsku powinien udać się do tej jaskini. 

- Advertisement -

Ze względu na trwającą mimo wszystko pandemię, zwiedzanie jaskini będzie możliwe tylko w grupach maksymalnie do 10 osób. Jaskinia będzie otwarta od 9:00 do 16:40. Aby móc zwiedzać tę atrakcję, należy wcześniej dokonać rezerwacji lub zakupić bilet online. Dzięki temu organizatorzy rozplanują wszystko zgodnie z reżimem sanitarnym. 

Czytaj: Koncert Dawida Podsiadło we Wrocławiu – nowa data

Przed Wejściem do Jaskini Niedźwiedziej należy zdezynfekować dłonie. Zwiedzający będzie musieli mieć na sobie maseczki ochronne oraz będą musieli zachowywać dystans społeczny. Mimo tych wszystkich niedogodności, wyjście w końcu z domu, żeby coś pozwiedzać jest pięknym uczuciem. 

W końcu, po wielu miesiącach siedzenia w domu możemy znowu pomału wracać do normalności. Na jak długo nie wiemy, ale skoro możemy korzystać z atrakcji turystycznych, róbmy to i nie narzekajmy. 

Czytaj: Z Wrocławia polecimy do Olsztyna!

A skoro zbliża się majówka, jest to świetna okazja do poruszania się i spędzenia ciekawie czasu poza domem. Interesujące jest to, że okres zamknięcie galerii i wielu miejsc w Polsce zbiegł się z okresem hibernacji nietoperzy. Zwierzęta więc miały się z czego cieszyć. Jaskinia Niedźwiedzia jest największym zimowiskiem nietoperzy na Dolnym Śląsku i jednym z większych w Polsce. 

Udanej majówki!