Praca marzeń szuka człowieka. Sprawdź, czy to oferta dla Ciebie!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Masz dosyć życia w pośpiechu? Ciągłe spoglądanie na zegarek, nieustający stres, gonienie za posadą, pieniędzmi, modami, wrażeniami, gadżetami – tak wygląda życie prawie każdego z nas.

Poczucie życia w pośpiechu najczęściej odczuwają 30-49 latkowie (74-78%), troszkę słabnie to w grupach młodszych (do 57%), a tak naprawdę ludzie przestają się śpieszyć dopiero po 60-tce.

Ciągły pośpiech i presja czasu wywołują w nas chroniczne rozkojarzenie i nerwy, które sprawiają, że stale funkcjonujemy jak w godzinach szczytu, nawet jeśli nie ma powodu. Brakuje nam cierpliwości, aby poczekać dłużej niż 5 sekund, mamy potrzebę robienia wszystkiego na raz i najszybciej, jak to tylko możliwe.

- Advertisement -

Ciągły pośpiech utrudnia także racjonalne podejmowanie decyzji, mamy problem ze skupieniem uwagi i oczywiście wyniszczamy swój organizm. Pośpiech przyczynia się powstawania chorób serca. Wiele badań wykazało, że u ludzi, którzy stale znajdują się pod presją czasu aż dwa razy częściej obserwuje się podwyższone ciśnienie krwi.

Jeżeli masz tego dosyć, chcesz odpocząć od tłumu ludzi, chcesz zwolnić i zacząć cieszyć się życiem, to ta praca jest idealna dla Ciebie! Wymagania nie są zbyt wygórowane, więc sprawdź, czy nie warto skorzystać z takiej okazji.

Masz zagwarantowane piękną przyrodę, piękne widoki i spokój. Na dodatek niedaleko od polskiej granicy. Praca marzeń szuka osoby, która odważy się zostać opiekunem małej wyspy Lihou, leżącej na kanale La Manche.

Opiekun tej malutkiej wyspy Lihou niedługo zrezygnuje z tej pracy. Wykonywał ją od 14 lat, teraz czas na nowego kandydata. „Do września 2019 roku trzeba znaleźć nowego pracownika na jego miejsce” – informuje BBC.com. Poszukiwania nowego opiekuna już się rozpoczęło.

Praca dla człowieka ceniącego spokój

Lihou, bo tak nazywa się wyspa położona na archipelagu Guernsey, ma powierzchnię 15,6 hektara i jest terytorium zależnym Wielkiej Brytanii, ale nie należy do Unii Europejskiej. Wyspa należy do prywatnych właścicieli od 1995 roku.

Na wyspie znajduje się naturalny basen, który powstał w wyżłobionych skałach nad brzegiem oceanu, farma, zabytkowy klasztor z XII wieku i jeden dom, w którym mieszka opiekun wyspy i przyjmuje turystów, którzy czasem się pojawiają. Przybywający tam turyści najczęściej poszukują pięknych widoków, świętego spokoju i samotności. Na wyspie nie ma dostępu do Internetu, telewizji i radia.

Nowy opiekun wyspy będzie musiał spełnić kilka wymagań:

1. Po pierwsze, opiekun musi mieć własną działalność gospodarczą oraz prawo pobytu na Guernsey.
2. Po drugie, powinien lubić traktory i ptaki wodne, ponieważ wyspę zamieszkuje aż 10 okazów, a niektóre z nich są zagrożone wyginięciem.
3. Po trzecie, opiekun będzie musiał obsługiwać gości wyspy, którzy szukają tam wyciszenia i spokoju. Turysta za noc na wyspie musi zapłacić 1400 zł za noc.

Zapewne taka praca wyda się wymarzona dla niektórych z Was. Jeśli jesteście zainteresowani lub macie więcej pytań, możecie wysłać e-mail na adres info@lihouisland.com.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Życie jak w raju za 4 złote? To możliwe! – f7city.pl

Interesujesz się sportem? Koniecznie zajrzyj do f7sport.pl