Jesteście odważni i lubicie podróże? Koniecznie musicie odwiedzić te miejsca!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Podróżowanie to masa przyjemności! Podróżując uczymy się nowych rzeczy, poznajemy nowe kultury i dowiadujemy się czegoś o sobie. Większość z nas podróżując, wybiera te bezpieczniejsze atrakcje turystyczne, jednak są i ludzie o mocnych nerwach, którzy podróżują w poszukiwaniu adrenaliny i niezapomnianych wrażeń. Zobacz, w jakie miejsca warto pojechać, jeśli szukasz mocnych wrażeń.

Każda podróż jest wyjątkowa. Dzięki każdej, nawet niedalekiej podróży stajesz się nowym, mądrzejszym człowiekiem.

Po pierwsze, będąc w podróży uczysz się zaradności. Po drugie, podróże uczą samodyscypliny. Po trzecie, poznajesz obcą kulturę i zwyczaje, a to dobra szkoła tolerancji. Po czwarte, podróżując odkrywasz swoje mocne i słabe strony. Po piąte, poznajesz nowe smaki. Po szóste, masz możliwość zawarcia nowych znajomości oraz polepszenia relacji ze współtowarzyszami podróży. Po siódme, podróże zagraniczne uczą języka. Po ósme, podróże uczą czerpania radości z życia. Myślę, żę bardziej nie muszę Was zachęcać do podróżowania.

- Advertisement -

Decydując się na podróż, najczęściej skupiamy się na tym, aby odpocząć i się odprężyć. Są jednak osoby, których leżenie na plaży nudzi, a spacerowanie po górach nie satysfakcjonuje. Aby dobrze wspominać wakacje lub podróż potrzebują dużej dawki adrenaliny, dlatego wybierają miejsca, gdzie są najbardziej niebezpieczne atrakcje turystyczne.

My proponuje 9 miejsc tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Aby zobaczyć te miejsca, należy wykazać się niemałą odwagą.

1. Takabiska, Japonia

Takie rzeczy tylko w Japonii. Takabiska to stalowa kolejka górska, która posiada spadek o rekordowym kącie pochylenia wynoszącym 121 stopni. To atrakcja tylko dla osób o mocnych żołądkach.

2. The Cloudraker Skybridge, Kanada

Spacerując tym mostem trzeba się wykazać ogromną odwagą. To miejsce tylko dla osób, które nie mają lęku wysokości i z przyjemnością pospacerują nad przepaścią. Most łączy dwa szczyty gór i zawieszony jest 2 tysiące metrów nad wąwozem. Długość mostu wynosi 130 metrów.

3. Kaplica Czaszek, Kudowa Zdrój

Kaplica Czaszek to zabytek sakralny znajdujący się w Kudowie-Zdroju, w dzielnicy Czermna. Kaplica położona jest w odległości ok. 1 km od centrum Kudowy, w dolinie rzeki Czermnicy. To miejsce każdego doprowadza do szybszego bicia serca i gęsiej skórki. Kaplica Czaszek to wspólny grobowiec osób, które zginęły w XVIII wieku podczas wojen śląskich. Całe wnętrze kaplicy wyłożono szczątkami ludzkimi – prawdziwymi czaszkami i kośćmi. Na ścianach jest około 3 tysiące czaszek. Kaplica Czaszek w Kudowie-Zdroju jest jedynym tego rodzaju zabytkiem w Polsce.

4. Rafting na rzece Zambezi, Zambia

Za tę przyjemność trzeba zapłacić około 150 dolarów, czyli niecałe 450 zł. Jeżeli lubisz sport i niebezpieczeństwo, to koniecznie musisz spróbować raftingu na rzece Zambezi.

ZOBACZ TAKŻE: 15 najniebezpieczniejszych dróg na świecie – f7city.pl

5. Szczyt Aj-Petri, Ukraina

Szczyt Aj-Petri nocą, Ukraina. Zdjęcie: facebook.com

Aj-Petri to najwyższy szczyt Gór Krymskich, na który można dostać się kolejką linową o różnicy wysokości 833 m pomiędzy dolną a górną stacją. Jazda nią należy do ekstremalnych przeżyć, gdy skrzypiący wagonik niebezpiecznie zbliża się do skał, jakby miał się za chwile o nie rozbić, po czym sunie niemal pionowo w górę.

6. AlpspiX, Niemcy

AlpspiX to jedna z najbardziej widowiskowych platform widokowych, która znajduje się ponad 2 tysiące kilometrów nad ziemią. Aż 13 metrów platformy wysuniętych jest nad przepaścią. Wchodzą tam tylko najodważniejsze osoby. Bilet w dwie strony kosztuje około 105 złotych.

7. Tsingy de Bemaraha, Madagaskar

Chodzenie po cienkich i niestabilnych kładkach nad wapiennymi formami zakończonymi bardzo ostrymi czubkami. Należy być ostrożnym, aby noga się nie powinęła.

8. Tren a las Nubes, Argentyna

Przejażdżkę takim pociągiem zapamiętasz do końca życia. Trasa na wysokościach „pociągu do chmur” jest jedną z najciekawszych w Ameryce Południowej. Pociąg wyrusza raz w tygodniu z miasta Salta, wiedzie przez pola do terenów górzystych. Kawałek trasy wiedzie na wysokości 4200 m. n.p.m. Trasa wiedzie przez 29 mostów, 21 tuneli, 13 wiaduktów, 2 spirale i 2 ostre zygzaki. Pokonanie trasy zajmuje 16 godzin.

9. Droga Śmierci, Boliwia

To mrożąca krew w żyłach serpentyna, która ma długość 80 kilometrów. Droga ta uważana jest za najniebezpieczniejszą drogę na świecie. Prowadzi nad bardzo stromymi przepaściami. Rocznie ginie tam około 300 ludzi.

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow.pl
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesuje Cię sport? Koniecznie zaglądaj do f7sport.pl