Pojawią się nowi mieszkańcy w krakowskim ZOO

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

W krakowskim ZOO już niebawem pojawią się nowe zwierzęta, które zadomowią się w ogrodzie. Mieszkańcy Krakowa, którzy wybiorą się do Lasu Wolskiego będą mogli oglądać nowych mieszkańców rodem z Afryki i Dalekiego Wschodu. O rozpoczętej budowie poinformował Zarząd Inwestycji Miejskich.

Nowe zwierzęta w krakowskim ZOO

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie w mediach społecznościowych poinformował o nowej atrakcji, jaka przygotowywana jest w mieście. W Ogrodzie Zoologicznym w Krakowie trwa właśnie budowa pawilonu dla dwóch nowych gatunków. Pierwszym z nich są szympansy, które na co dzień naturalnie występują w Afryce, w takich krajach jak Sierra Leone i Gwinea, zasiedlając dorzecze rzeki Kongo.

Drugą, nową atrakcją w krakowskim ZOO będą makaki japońskie. To charakterystyczne ssaki z kraju kwitnącej wiśni, występujące na wyspach Kiusiu, Sikoku i Honsiu.

- Advertisement -

Czytaj: Nowy Primark w Krakowie. Znamy datę otwarcia!

Kiedy zakończy się budowa pawilonu dla nowych zwierząt?

Trwa budowa pawilonu dla szympansów i makaków japońskich. Jak informuje Zarząd Inwestycji Miejskich, po demontażu i zabezpieczeniu mozaik zgodnie z dodatkowymi wytycznymi konserwatorskimi, stara zabudowa została już usunięta, a niebawem rozpoczną się roboty fundamentowe.

Autorem wizualizacji jest pracownia Minima z Krakowa. Zdjęcie: Facebook

„Zastosowane zostaną przegrody szklane, które zapewniają bardziej bezpośredni kontakt z mieszkańcami pawilonu – temu mają również służyć stalowe siatki oddzielające zwiedzającego od zwierząt  „zielona fosą” i barierką” – czytamy na stronie internetowej ZIM.

Czytaj: Krakowscy specjaliści na liście najbardziej wpływowych naukowców na świecie

Nowe zwierzęta krakowskiego ZOO będziemy mogli podziwiać przez cały rok.

„Obserwacja szympansów przebywających na wybiegu zewnętrznym będzie możliwa latem z wnętrza budynku z poziomu obudowanego panelami szklanymi tarasu na pierwszym piętrze. Zimą z kolei, będą mogły być oglądane podczas przebywania na wybiegu wewnętrznym, zarówno z poziomu parteru i pierwszego piętra. Wybieg wewnętrzny będzie miał dużo światła dziennego, dzięki zastosowaniu świetlika dachowego. Makaki japońskie, które spędzają cały rok na zewnątrz, będą miały do dyspozycji specjalnie przygotowaną dla nich sadzawkę z podgrzewaną wodą. Ich obserwacja będzie możliwa w porze letniej i zimowej także z wnętrza budynku, gdzie w rejonie schodów wyodrębniono specjalną strefę dla zwiedzających” – informuje Zarząd Inwestycji Miejskich.

Powierzchnia użytkowa nowej przestrzeni ma mieć prawie 900 metrów kwadratowych.