Podaruj 1% podatku, bo bez Ciebie wyginą

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Razem możemy więcej!

W tym roku ZOO Wrocław wraz z Fundacją DODO zbierają 1% dla lemurów katta!

Gatunek ten znają wszyscy, ale nie wszyscy wiedzą. że jest on jednym z najbardziej zagrożonych na świecie. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat liczba lemurów katta zmniejszyła się o 97%. W naturze żyje obecnie około 2500 sztuk. To mniej niż w ogrodach zoologicznych na świecie. Wrocławskie stado lemurów liczy 17 osobników. Są tam na wypadek całkowitego wyginięcia.

- Advertisement -

Czytaj: Wrocławskie Zoo znowu otwarte od 21 maja

Powodem tak wielkiego spadku liczebności populacji jest niekontrolowany rozwój rolnictwa, kłusownictwo i handel dzikimi zwierzętami na Madagaskarze.

Tragicznej już sytuacji lemurów nie poprawia panująca na Madagaskarze największa susza od 4 dekad oraz związana z nią klęska humanitarna. I tak osłabione przez pandemię Centrum Ratowania Lemurów Reniala mierzy się obecnie z kolejnym kryzysem.

W przypadku lemurów, ZOO Wrocław i Fundacja DODO wspierają Ośrodek Ratowania Lemurów ONG RENIALA na Madagaskarze (Afryka). 

1% podatku, który przekazujecie na projekt lemurów katta Fundacji Dodo trafia do Ośrodka Ratowania Lemurów ONG RENIALA na Madagaskarze. Jego pracownicy i wolontariusze opiekują się konfiskowanymi i oddawanymi do ośrodka lemurami i ochraniają przyrodę w rezerwacie Reniala.

W ubiegłym roku dzięki ponad 40 tysiącom złotych, które trafiły do Wrocławskiego ZOO, posadzono ogród warzywny dla tych niezwykłych ssaków.

Czytaj: W rankingu European Cities and Regions of the Future 2022/2023 Wrocław zajął 1. miejsce!

Ze względu na zmiany klimatyczne i niezrównoważone rolnictwo, warzywa i owoce na południu Madagaskaru są coraz droższe. Opiekunowie z Reniali nie muszą się już martwić o ceny rynkowe i mają pokarm dla swoich podopiecznych pod ręką. Wrocławskiemu ZOO udało się także przekazać wynagrodzenie dla pracujących w centrum Reniala opiekunów przez kryzysowe trzy miesiące pandemii. Potrzeby są jednak znacznie większe…

Dlatego podaruj 1% na ratunek lemurom! Możesz mieć realny wpływ na to co dzieje się z naszą planetą. Walczymy o zachowanie tego gatunku. Pomóżmy im przetrwać w naturze.

Wystarczy, że w deklaracji podatkowej (PIT) wpiszesz KRS: 0000623492.

To właśnie dzięki Twojemu 1% będą mogli pomagać dalej! Twój 1% ma wielką moc.