Dołącz do świetnej biegowej przygody – Biegi w Szczawnicy 2022!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

W dniach 22-24 kwietnia 2022 roku odbędzie się 9. edycja Biegów w Szczawnicy. To bardzo popularny festiwal biegów górskich w Polsce. Co roku tysiące biegaczy z rodzinami, z całej Polski przyjeżdżają, aby wziąć w nim udział.

Biegi w Szczawnicy

To będzie fantastyczna przygoda. Biegi w Szczawnicy odbywają się w sercu Pienin i Beskidu Sądeckiego. Możliwość biegania po górach daję dużo frajdy, radości i dzikości, a wszystko to okraszone jest prawdziwą góralską tradycją i pięknymi okolicznościami natury.

Z niecierpliwością przebieramy nogami przed kolejną edycją wydarzenia – powiedziała Eliza Czyżewska, organizatorka wydarzenia.

- Advertisement -

Dwa lata niepewności, zmian i przymusowego postoju sprawiły, że w tym roku działamy z jeszcze większą energią i jeszcze większym entuzjazmem. Chcemy, żeby Biegi w Szczawnicy były miejscem wspaniałych spotkań ze sobą, z przyjaciółmi, z naturą. Niech to będzie piękne rozpoczęcie sezonu i prawdziwe święto biegania – dodała.

Podczas 9. edycji na uczestników czeka sześć dystansów: od 10 km do 95 km:

  • Niepokorny Mnich (95 km);
  • Dziki Groń (64 km);
  • Wielka Prehyba (43 km);
  • Żwawe Wierchy (33 km);
  • Chyża Durbaszka (20 km);
  • Hardy Rolling (10 km).

Szczegóły wszystkich tras znajdziecie na stronie zawodów >>> TU.

Czytaj: Luzowanie obostrzeń. Urząd Miasta Krakowa znów dostępny dla mieszkańców

Do Szczawnicy wracają Mistrzostwa Polski

Podczas zawodów na trasie 43 km (Wielka Prehyba) po raz piąty rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w biegu górskim na długim dystansie, gdzie będą rywalizować najlepsi z najlepszych.

– To dla nas zaszczyt że po raz kolejny możemy zaprosić do uczestnictwa w Biegach i do odwiedzenia Szczawnicy tylu wspaniałych biegaczy i biegaczek z całego kraju, ale również z zagranicy. Ostatnie dwa lata pandemii uniemożliwiły nam organizację mistrzostw Polski. Tym razem jesteśmy gotowi i pracujemy nad zorganizowaniem tego wyjątkowego wydarzenia – powiedział Bartosz Ciesielka, organizator Biegów w Szczawnicy.

Wszyscy zawodnicy i wszystkie zawodniczki zmierzą się na dystansie 43 km.

– Każda z tras, którą organizujemy w czasie Biegów w Szczawnicy jest piękna i na swój sposób wyjątkowa. – dodaje Kuba Wolski, organizator Biegów w Szczawnicy – natomiast ta 43-kilometrowa trasa jest swego rodzaju klasykiem podczas tej imprezy, zatacza piękną pętlę wokół doliny Grajcarka przebiegając przez Beskid Sądecki i Małe Pieniny.

Wszystkie szczegóły dotyczące uczestnictwa w Mistrzostwach Polski w biegu górskim na długim dystansie znajdziecie na stronie zawodów >>> TU.

Czytaj: Lotnisko Kraków: nowe połączenia z Dubajem i Lubeką

Mini Biegi dla najmłodszych

W niedzielę, 24 kwietnia 2022 roku chętne dzieci i młodzież mogą wziąć udział w II edycji Mini Biegów w Szczawnicy. W pierwszej edycji, która odbywała w 2019 roku wzięło udział aż 200 dzieci wraz z rodzicami i opiekunami. To świetna, aktywna impreza dla całej rodziny!

Trasy dla najmłodszych i młodzieży zostaną przygotowane stosownie do wieku i możliwości fizycznych zawodników i zawodniczek. Mini Bieg odbędzie się na terenie Parku Dolnego i okolicznych ścieżek leśnych w Szczawnicy.

Mini Bieg dla najmłodszych i młodzieży ma być przede wszystkim dobrą zabawą, w której najważniejsza jest frajda i wspaniałe sportowe emocje.

Szczegółowe informacje dotyczące Mini Biegów znajdują się na stronie: >>> TU.

Zapisy dostępne są pod tym linkiem >>> TU.

A tak wszyscy bawili się podczas I edycji Mini Biegów w Szczawnicy: