PKN Olrlen inwestuje w Wisłę Kraków

0
511
Orlen Oil nowym sponsorem Wisły Kraków. Zdjęcie: Twitter

Spółka Orlen Oil została nowym sponsorem strategicznym Wisły Kraków. Na koszulkach Białej Gwiazdy przez najbliższe dwa lata będzie widoczne logo firmy, jak i jej produktu Platinum. W ramach umowy sponsorskiej firma Orlen Oil zagwarantowała sobie również przedstawiciela w radzie nadzorczej piłkarskiej spółki.

Na koszulkach Białej Gwiazdy będzie widniało logo Orlenu. 

– Mamy wizję związaną z biznesem. To była szybka decyzja i sądzę, że była ona bardzo właściwa dla tak wspaniałego klubu, całego województwa, jak i Krakowa – mówił Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Czytaj: Skwer na krakowskich plantach nosi imię Zbigniewa Wodeckiego

Cała kwota wsparcia nie została ujawniona, ale prezes Wisły poinformował, że wpływy od sponsorów znajdujących się na koszulce Wisły będą wynosić o około 40 % więcej niż wcześniej.

– Misją Wisły Kraków, jak i PKN Orlen jest wniesienie rodzimego sportu na jeszcze wyższy poziom. Wspólnie zależy nam na powrocie Białej Gwiazdy do czołówki Ekstraklasy i europejskich pucharów. Misją jest również budowanie fundamentów mocnej akademii dla naszych młodych adeptów – mówi prezes klubu Dawid Błaszczykowski. 

Dodatkowo wizerunek piłkarzy Białej Gwiazdy może być w przyszłości wykorzystywany m. in. w reklamach telewizyjnych Orlenu.

– Nie ma umów indywidualnych z zawodnikami. Jeśli będzie pomysł na takie realizacje, to jesteśmy otwarci – mówił Błaszczykowski. 

Czytaj: Tańsze bilety komunikacji miejskiej dla turystów w Krakowie

Dzięki umowie z Orlenem środki, jakie Wisła Kraków pozyskuje z reklam na strojach, wzrosną o około 50%. Nieoficjalnie mówi się, że nowy sponsor wpłaci co roku do kasy klubu około 3 milionów złotych. Do tego możliwe są bonusy finansowe zależne od frekwencji na trybunach oraz wyników w lidze.

Wisła Kraków jest trzecim ekstraklasowym klubem wspieranym przez Orlen. Spółki tej firmy sponsorują również Wisłę Płock i Lechię Gdańsk.