Koszary Kultury w Poznaniu – nowa przestrzeń kulturowa dla mieszkańców

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Belgijskie firmy Revive i BPI Real Estate Poland, przygotowujące wspólną inwestycję na pograniczu Łazarza i Grunwaldu, oddadzą część terenu na strefę kultury dla mieszkańców Poznania. To pierwsza taka inicjatywa w Poznaniu.

Nowe miejsce na kulturalnej mapie Poznania już wkrótce zacznie działać. Chodzi o Koszary Kultury, które zlokalizowane będą na Łazarzu. Czego można się tam spodziewać? Kiedy otwarcie? Wszystkiego dowiecie się poniżej. 

Koszary Kultury to nowa miejscówka kulturalna na mapie Poznania. Przestrzeń kulturowa powstanie na styku dwóch dzielnic – Grunwaldu i Łazarza, na terenie dawnych koszar, stąd też taka nazwa. 

- Advertisement -

Czytaj: Zbiórka na pierwsze w Poznaniu stacjonarne hospicjum. Pomóż je wyposażyć!

Koszary Kultury będą tymczasową strefą z ofertą skierowaną do wszystkich osób, które szukają w mieście atrakcyjnej przestrzeni do spędzenia wolnego czasu, aktywności fizycznych, działań przyrodniczych.

„W miejscu, które od długiego czasu funkcjonowało jako niezagospodarowany urbanistyczny nieużytek, w przyszłości powstanie dzielnica wielofunkcyjna. Jednak zanim to nastąpi, chcemy, aby to miejsce oddało coś zastanej społeczności, wpisując się w kulturalną mapę Poznania. Tereny, które zwyczajowo są wygradzane w oczekiwaniu na rozpoczęcie budowy, w ramach projektu Koszary Kultury zostaną otwarte i staną się miejscem, któremu chcemy nadać nowe, tymczasowe przeznaczenie. Oddamy je również Wam, Mieszkańcom – poprzez realizację Waszych pomysłów” – informują organizatorzy. 

Start 3 lipca od godziny 11:00. Tego dnia odbędą się gry i warsztaty, koncert, spektakl i kino plenerowe. Więcej informacji znajdziecie na stronie koszarykultury.pl. Nie może Was tam zabraknąć! 

Spotkajmy się na terenie dawnych koszar wojskowych przy ul. Matejki 62 (wejście od strony Biedronki), gdzie będziemy mogli wspólnie porozmawiać z pomysłodawcami tego miejsca, dwoma wiodącymi belgijskimi deweloperami Revive i BPI Real Estate Poland, oraz organizatorem Ferment Kolektiv i poznać ideę tego miejsca, poczuć jego klimat i dowiedzieć się czym tak naprawdę jest tymczasowe zagospodarowanie terenu i komu ma służyć. A to wszystko w prawdziwie belgijskiej atmosferze!

Czytaj: Poznań: specjalne napisy przed przejściami dla pieszych