Strona główna Film Orkiestra Filharmonii Poznańskiej zagra koncert muzyki filmowej!

Orkiestra Filharmonii Poznańskiej zagra koncert muzyki filmowej!

0
Orkiestra Filharmonii Poznańskiej zagra koncert muzyki filmowej!

Koncerty muzyki filmowej od lat przyciągają tłumy. Na szczęście poznaniaków, w naszym mieście od 1947 roku funkcjonuje Orkiestra Filharmonii Poznańskiej, która zagra ponownie już niebawem.

Zobacz też: Nowy projekt kąpieliska nad Jeziorem Maltańskim. Będzie czysta woda?

Po raz kolejny Aquanet SA zaprasza na koncert plenerowy, podczas którego usłyszycie filmy na nowo. 23 czerwca na Łęgach Dębińskich Orkiestra Filharmonii Poznańskiej zagra dla Poznaniaków najpiękniejsze utwory muzyki filmowej. Całości nada rytmu niezastąpiony dyrygent Maciej Sztor. Poczujcie wakacyjny klimat i pozwólcie, by w duszach zagrała Wam muzyka z filmów takich jak Harry Potter, Forrest Gump czy Gra o tron!

Nie zapomnijcie zabrać ze sobą rodziny, przyjaciół i przede wszystkim dobrego humoru! Przydadzą się także koce, leżaki oraz apetyt na fantastyczną muzykę i dobre jedzenie. 4500 – aż tyle miejsc czeka na miłośników dobrej, filmowej muzyki!  W tym roku nie potrzebujecie biletów – wystarczy kolorowa opaska, którą dostaniecie przed wejściem na teren imprezy.

Podczas koncertu odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz podopiecznych Fundacji Motyle dla hospicjum.

Program:

John Williams – ZAGINIONY ŚWIAT
John Williams – HARRY POTTER Hedwiga oraz Zaczarowany świat Harry’ego
Hans Zimmer – GLADIATOR
Clint Mansell – REQUIEM DLA SNU
Hans Zimmer, Elton John, Tim Rice – KRÓL LEW
Vangelis – RYDWANY OGNIA
Ennio Morricone – MISJA Obój Gabriela
Ramin Djawadi – GRA O TRON
Kristen Anderson-Lopez, Robert Lopez – KRAINA LODU
Alan Menken – PIĘKNA I BESTIA
Alan Silvestri – FORREST GUMP
Chuck Mangione – DZIECI SANCHEZA
Lalo Schifrin – MISSION IMMPOSIBLE
Stanisław Moniuszko – MAZUR ZE STRASZNEGO DWORU

Zobacz też: Pierwsza podwodna restauracja w Norwegii – f7city.pl

Podczas inauguracyjnego koncertu, 10 listopada 1947 roku Orkiestra Filharmonii Poznańskiej wystąpiła pod batutą swojego pierwszego dyrygenta – Stanisława Wisłockiego. Od tego czasu orkiestrę prowadzili kolejno: Stanisław Wisłocki, Jerzy Katlewicz, Robert Satanowski, Witold Krzemieński, Zdzisław Szostak, Renard Czajkowski, Wojciech Rajski, Wojciech Michniewski, Andrzej Boreyko, Mirosław Jacek Błaszczyk, José Maria Florêncio, Grzegorz Nowak. Z początkiem sezonu artystycznego 2007/2008 dyrygentem-szefem Orkiestry Filharmonii Poznańskiej został Marek Pijarowski. Pierwszym dyrygentem gościnnym tego zespołu jest Łukasz Borowicz. Salą koncertową Filharmonii Poznańskiej jest Aula Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, znana w Europie z doskonałej akustyki i przepięknej architektury w stylu neorenesansowym, mogąca pomieścić ponad 1000 słuchaczy.

Wejście na wydarzenie jest całkowicie darmowe. Koncert zostanie zakończony pokazem fajerwerków. Zapraszam również do obserwowania wydarzenia na facebooku, żeby być na bieżąco z nadchodzącym koncertem.

źródło: Aquanet SA

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Koniecznie odwiedź www.f7warszawa.pl