Strona główna Ciekawostki Trwa zbiórka na trzecie wydanie mapy poznańskiego street artu!

Trwa zbiórka na trzecie wydanie mapy poznańskiego street artu!

0
Trwa zbiórka na trzecie wydanie mapy poznańskiego street artu!

Mapa-przewodnik „Z bliska / Z daleka” to nadal jedyna tego typu inicjatywa w Polsce, w ramach której zebrane i opisane zostały murale, graffiti, neony i typografia Poznania.

Zobacz też: Warszawa w top wegańskich miastach świata! 

Poznański street-art ma wiele twarzy – obok wielkoformatowych prac międzynarodowych artystów, znajdziemy również skromniejsze (ale równie ciekawe!) realizacje lokalnych twórców oraz mieszkańców ukryte w bramach, podwórkach, uliczkach. Mapa autorstwa Tomka Bombrycha ma za zadanie zebrać najciekawsze realizacje z poznańskiego frytla i podać je w przystępnym i dostępnym zarówno w druku jak i cyfrowo zbiorze.

Chcemy zachęcić mieszkańców i turystów by zeszli z utartych szlaków, zabłądzili i tym samym odkryli zupełnie nowe oblicze miasta – bez biletów wstępu czy kolejek. Niech publikacja “Z bliska / Z daleka” stanie się dla Was pretekstem, by… zgubić się w mieście.

To już trzecia edycja mapy, która ma się pojawić „na mieście”. W 2016 i 2018 roku, w ramach konkursu grantowego “Centrum Warte Poznania”, ukazały się dwie edycje mapy murali, graffiti, neonów i typografii Poznania “Z bliska / Z daleka”. W tym roku Tomek zwrócił się o pomoc w finansowaniu realizacji kolejnej edycji. Na portalu zrzutka.pl ruszyła kampania, która pozwoli zgromadzić niezbędny do wydania publikacji budżet. By projekt mógł zmaterializować się w postaci poręcznej mapy potrzebne jest finansowe wsparcie. Kwota 4500 zł pozwoli wydrukować mapę w nakładzie 5 tys. egzemplarzy.

Zobacz też: Uniwersytet Adama Mickiewicza wśród najlepszych uniwersytetów! 

Taką mapę powinien mieć każdy poznaniak. I dostawać w ręce każdy turysta, dla którego koziołki i rogal świętomarciński to za mało. Dzięki Tobie to możliwe! Polecam! – Filip Czekała, autor książek o Poznaniu, dziennikarz tvn24.pl

Bezpłatna mapa dostępna będzie w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej a także w centrach kultury, bibliotekach, klubach, galeriach i kinach studyjnych w Poznaniu. Gorąco zachęcam do zajrzenia na stronę zbiórki po tym adresem. Każda cegiełka przyczynia się do powstania świetnego projektu, realizacji wykonanej z pasją i oddaniem. Jeśli jeszcze jakimś cudem nie znacie profilu na facebooku Z Bliska / Z Daleka to koniecznie wpadnijcie zobaczyć z czym to się ogląda!

źródło: Z Bliska / Z Daleka

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Koniecznie odwiedź www.f7wroclaw.pl