Po 10 latach w Indiach postawała ogromna rzeźba mitologicznego ptaka.

0
2436

Betonowa rzeźba legendarnego ptaka (Jatayu) została zbudowana przez rzeźbiarza Rajiva Anchala w Jatayu Earth Center w Kerali w Indiach.

Ptak Jatayu to postać hindujskiej epopei Ramajana, ma formę sępa i jest półbogiem. Jatayu jest ucieleśnieniem męstwa i rycerskości, jest hołdem dla bezpieczeństwa i honoru kobiet. Reprezentuje także minioną erę, kiedy ludzie, zwierzęta i ptaki żyli w pokoju na Ziemi.

Rajiva Anchala, wykonawca rzeźby pracował nad nią 10 lat. Jest to największa tego typu figura na świecie – od ogona do głowy mierzy ponad 60 metrów i jest zbudowana na szczycie wież Jatayupara o wysokości 300 metrów.

Dla rzeźbiarza ważne jest, aby ludzie nie przekształcali pomnika kulturowego w pomnik religijny. „Jatayu umarł chroniąc honor kobiety i to właśnie oznacza rzeźba. Ludzie wszystkich wyznań zainwestowali w projekt, a ludzie wszystkich wyznań przyjdą go zobaczyć. Moja praca jest dla nich wszystkich. Dla tych, którzy szukają religii, na zewnątrz kompleksu znajduje się stara świątynia.” – powiedział Rajiv.

PRZECZYTAJ TAKŻE: 180 tysięcy pszczół przeżyło pożar katedry Notre Dame.

 

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Koniecznie odwiedź www.f7warszawa.pl