Kolejka górska Hagrida. Fani Harrego Pottera czekali nawet 10 godzin w kolejce.

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Fani Harry’ego Pottera czekają nawet 10 godzin, by przejechać się rollercosterem stylizowanym na motocykl Hagrida w Universal Orlando Park Rozrywki. Tor kolejki jest stromy, szybki i kręty. Jej trasa przebiega m.in przez Zakazany Las znany z literatury J.K.Rowling. Organizatorzy nie spodziewali się, że nowa atrakcja przyciągnie aż tylu chętnych.

Kolejkę udostępniono klientom 13 czerwca. Budowano ją ponad dwa lata, a jej łączny koszt to prawie 300 mln dolarów. Hagrid’s Magical Creatures Motorbike Adventure ma ponad 1,5 km i jest obecnie oficjalnie najdłuższą kolejką górską na Florydzie. Jest też jednym z dwóch roller costerów w Stanach Zjednoczonych, który posiada pionowy, ponad 5-metrowy spadek.

- Advertisement -

Podziw budzi wielkość tego projektu. Żeby odtworzyć lokacje z serii o Harrym Potterze, właściciele parku rozrywki przesadzili ponad 1200 drzew. Zasiadając w kolejce możemy wybrać miejsce na motorze lub na przymocowanym do niego wózku. Sama podróż rollercosterem jest urozmaicona o specjalną fabułę. Podczas wycieczki Hagrid oprowadza fanów serii po znanych z filmów i książek lokacjach. Podróż zaczyna się od chaty ulubionego nauczyciela grupy książkowych przyjaciół, a następnie tory prowadzą użytkowników kolejki przez opuszczone ruiny i Zakazany Las.

Kolejka skonstruowana jest w ten sposób, że w zależności od zajętego miejsca, innaczej odczuwa się jazdę. Podczas gdy miejsca z przodu oferują uczucie unoszenia się w powietrzu, to siedzący z tyłu będą mogli najlepiej przyjrzeć się mijanej scenografii. W dniu otwarcia, fani serii filmów mogli osobiście spotkać swoich ulubionych aktorów: Warwicka Davisa (profesor Flitwick), Evanny Lynch (Luna Lovegood), Jamesa Phelpsa (Fred Weasley), Olivera Phelpsa (George Weasley) i Toma Feltona (Draco Malfoy). To właśnie oni jako pierwsi (omijając kilkusetmetrową kolejkę) skorzystać z nowej atrakcji.

 

Photo: CNN