Strona główna Ciekawostki Podaruj komuś wigilijny obiad!

Podaruj komuś wigilijny obiad!

0
Podaruj komuś wigilijny obiad!

Mówienie, że dawanie daje więcej radości niż dostawanie to nie jest wyświechtany truizm. Autentyczna magia świąt pozwoliła mi się odnaleźć właśnie w radości czerpanej z obdarowywania. Współcześnie, gdzie możemy pomagać przez internet warto się zainteresować wyciągnięciem ręki do najbardziej potrzebujących.

Większość z nas ma ten komfort, by nie stykać się na co dzień z biedą. Ale to nie znaczy, że możemy ją ignorować. W dodatku to komfort złudny. Nieszczęśliwy wypadek, splot niefortunnych wydarzeń, choroba i nagła niepełnosprawność czy wpadnięcie w pułapkę kredytową, to sytuacje, które stają się udziałem również tych, którzy żyli w przekonaniu, że bieda ich nie dotyczy. Bo bieda to nie patologia. To doświadczenie, które dotyka ludzi. Ludzi, którzy mają – a przynajmniej mieli kiedyś – marzenia. I nie marzyli o biedzie. To doświadczenie, które dotyka osoby pełne godności i wewnętrznego piękna. Nie odwracajmy się od nich.

SZLACHETNA PACZKA jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. A my tworzymy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.

SZLACHETNA PACZKA to również najlepiej zorganizowany projekt społeczny w Polsce. W ciągu jednego weekendu milion osób wymienia się rzeczami i całą siłą życzliwości. Mądrość i nowoczesne technologie. Biedni i bogaci. Media i ukryta bieda. Serce i logistyka. SZLACHETNA PACZKA łączy to wszystko.

Pierwszy sklep otwarty 365 dni w roku w Poznaniu!

Bank Żywności SOS w Warszawie zajmuje się bezpłatnym pozyskiwaniem żywności zagrożonej marnowaniem i przekazywaniem jej do osób potrzebujących. Codziennie wyszukujemy rezerwy żywności produkowanej w nadmiarze, która zostałaby zutylizowana (zmarnowana) i staramy się, by trafiła zgodnie ze swoim przeznaczeniem – na stół, a nie na śmietnik. Są to produkty wycofane z obrotu handlowego ze względu na: błędy marketingowe lub nadwyżki produkcyjne. Żywność, która trafia do naszego magazynu jest to żywność dobra, pełnowartościowa, z krótkim terminem przydatności do spożycia (ale nie przeterminowana). Są to produkty nieuszkodzone, bez oznak zepsucia czy pleśni. W ciągu roku trafia do nas nawet 3 mln kg jedzenia, co przekłada się na 1,5 mln posiłków.

Bank Żywności SOS w Warszawie od 25 lat pomaga przywracać ludziom godność, przekazując żywność do 160 organizacji wspierających ludzi, których nie stać na zakup żywności i codziennie mierzą się z wyborami: jedzenie na miesiąc czy czynsz za mieszkanie.

Co roku tuż przed świętami Bożego Narodzenia Stowarzyszenie mali bracia Ubogich organizuje kolacje wigilijne dla swoich podopiecznych: samotnych starszych osób. Będą tam życzliwi ludzie, choinka, stół ze świątecznymi potrawami i Mikołaj, a cicha noc starszych i samotnych osób wypełni się serdecznością, ciepłem i bliskością.

Mamy pod opieką ponad 300 samotnych starszych osób w Warszawie, Poznaniu, Lublinie i Pruszkowie. Nasi wolontariusze odwiedzają je bezpłatnie, ale organizacja Wigilii wraz z upominkiem to koszt 50 zł dla 1 osoby. Dzięki Twojej wpłacie zaprosimy samotną starszą osobę na świąteczną kolację z upominkiem. Dzięki Tobie „Cicha noc” na nowo będzie się jej kojarzyć z najpiękniejszą kolędą.

Ruszyła sprzedaż biletów na największy festiwal fantastyki! Czytaj TUTAJ!

Pamiętajcie o radości płynącej z dzielenia. Powyższe propozycję to akcje, w które można zaangażować się przez internet. Warto też jednak uświadomić sobie, że być może osoby z naszego najbliższego otoczenia są również osobami w potrzebie. Magia świąt to przede wszystkim tworzenie pięknej wspólnoty.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się TUTAJ 🙂